Astralis gra dalej, Heroic już nie

Wcześniej jednak przyjrzyjmy się wydarzeniom, które miały miejsce wczoraj. Jako pierwsi na serwerze zameldowali się reprezentanci Astralis oraz Entropiq, którzy w kolejnych godzinach stoczyli zacięty, trzymapowy pojedynek. Ostatecznie na Vertigo potrzebna była nawet dogrywka, zaś na Nuke'u i Overpassie niewiele brakowało, by również do niej doszło. I co? Otóż powody do radości mieli zawodnicy z Danii, którzy zatriumfowali 2:1, w co ogromny wkład miał Benjamin "blameF" Bremer – autor aż 81 eliminacji. Tyle samo szczęścia nie miał drugi z przedstawicieli duńskiego Counter-Strike'a, Heroic. Podopieczni Richarda "Xizta" Landströma, chociaż uchodzili za faworytów, to nie dali rady Teamowi Liquid i ulegli wynikiem 0:2.

Komplet środowych wyników ESL Pro League:

6 kwietnia

Ro12

15:30 Entropiq 1:2 Astralis Nuke 14:16
Vertigo 19:15
Overpass 14:16
19:00 Team Liquid 2:0 Heroic Ancient 16:9
Vertigo 16:10

Polacy podejmą niepokonanych Hiszpanów

A teraz wreszcie przechodzimy do ENCE, które już o godzinie 15:30 stanie przed niełatwym zadaniem. Kolejnym rywalem dychy, hadesa i spółki będą bowiem Movistar Riders, jedna z rewelacji tego sezonu Pro Ligi. Hiszpanie w fazie grupowej ani razu nie ponieśli porażki, pozostawiając w pokonanym polu m.in. BIG, Players oraz Team Liquid, a to pozwala domniemywać, że i tym razem pokonanie ich należeć będzie do zadań z gatunku tych trudnych. A skoro już o Liquid mowa – dzień po wyeliminowaniu Heroic ostatni przedstawiciel Ameryki Północnej mierzyć się będzie z inną formacją ze Skandynawii, tj. z triumfatorami grupy A z Ninjas in Pyjamas. Na papierze to NIP wydaje się mieć większe szanse na sukces, ale warto pamiętać, że także wczoraj goście z oceanów nie uchodzili bynajmniej za kandydatów do zwycięstwa.

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League:

7 kwietnia

Ćwierćfinał

15:30 Movistar Riders vs ENCE BO3
19:00 Ninjas in Pyjamas vs Team Liquid BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 15 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.