Team ESCA Gaming Team ESCA Gaming, ESCA logo 1:0 Fnatic TQ
HeSSZero
Gnar
Oscarinin
Camille
xeonerr
Jarvan IV
MAXI
Volibear
Mrozku
Ahri
Baca
Twisted Fate
HARPOON
Xayah
BEAN
Lucian
marlon
Nami
Rhuckz
Lulu

Spotkanie zaczęło się od tragedii na górnej linii. Tam po ganku obu dżunglerów z życiem pożegnali się dwaj gracze TEG, nie zabijając ani jednego rywala. Wkrótce po tym Fnatic TQ znalazło również eliminację na dolnej linii, a do tego zgarnęło również pierwszego smoka i Herolda. Po chaotycznej walce na bocie ESCA znalazła pierwsze eliminacje, jednak ogółem teamfight ten trafił na konto FNTQ, które wygrało cztery za trzy. Z czasem wymiany były bardziej wyrównane, jednak przewaga wciąż była po stronie ekipy z Hiszpanii, która miała łącznie trzy i pół tysiąca złota więcej jeszcze przed zniszczeniem pierwszej wieży.

Choć ta padła w osiemnastej minucie na konto Fnatic TQ na górnej linii, wkrótce po tym odpowiedział Adrian "Mrozku" Skonieczny na midzie. Promyki nadziei zostały co jakiś czas rozwiewane, gdy kolejne fragi trafiały na konto ekipy Louisa "BEANA" Schmitza. Co gorsza, w 23. minucie akademia Fnatic zabiła również trzeciego smoka, a ESCA przez i tak była już zepchnięta głęboko do defensywy. W 25. minucie ESCE udało się znaleźć dwa zabójstwa, tracąc tylko swojego toplanera, jednak nawet to niewiele znaczyło. Dwie minuty później Fnatic TQ po wygranej walce skierowało się na smoka i przypieczętowało zdobycie Duszy.

Po serii wyłapań wrogiego toplanera ESCA zdecydowała się pociągnąć za spust i ruszyła na Nashora. Mimo że udało się zabić bestię, to nikt nie ostał się przy życiu z jej wzmocnieniem, a rywale zdobyli inhibitor na bocie i odsłonili ten na midzie. Dwa fragi w 34. minucie mogło zwiastować koniec ESCI w tym meczu, jednak ta niespodziewanie unicestwiła swoich oponentów i do tego zgarnęła Starszego Smoka! Wielki comeback wisiał w powietrzu, tym bardziej że różnica w złocie wynosiła tylko cztery tysiące – tylko, biorąc pod uwagę tak późną fazę gry. W 39. minucie BEAN razem z kompanami zdecydował się na próbę backdoora, jednak ta spaliła na panewce, a ESCA ruszyła na Nashora. Z jego pomocą rzuciła wszystko na jedną kartę i po emocjonującej końcówce sensacyjnie pokonała Fnatic TQ!

Za kilka minut zmierzą się X7 Esports Piotra "Devilpiotra" Zaborowskiego oraz Karmine Corp. Później do walki przystąpią dwie Bifrost oraz Team BDS Academy. Czeka nas więc polsko-polski pojedynek – po jednej stronie zobaczymy Adriana "Odiego11" Kruka, po drugiej zaś Tobiasza "Agresivoo" Cibę i Roberta "Erdote" Nowaka. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji EU Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: