W sobotę 100 Thieves oraz Team Liquid rozegrały finał drabinki wygranych. To zacięte pięciomapowe widowisko zakończyło się zwycięstwem Złodziejaszków. Dzięki temu Felix "Abbedagge" Braun i spółka zagwarantowali sobie udział w wielkim finale wiosennego LCS-a. Pomimo słabego startu udało im się powrócić do serii i zwyciężyć reverse sweepem. Najbardziej emocjonującym momentem tego dnia była końcówka piątej gry, kiedy to Niemiec, grając Twisted Fatem, przeteleportował się do bazy wroga i zniszczył bezbronnego Nexusa. Team Liquid musiał pogodzić się z porażką, ale to nie koniec przygody tego zespołu w play-offach. Spadł on do drabinki przegranych, gdzie w sobotę ponownie zawalczy o finał.

Inspired górą

W niedzielę natomiast został rozegrany pojedynek o wszystko pomiędzy ekipą Kacpra "Inspireda" Słomy, czyli Evil Geniuses, oraz Cloud9. To spotkanie było o wiele bardziej jednostronne i zakończyło się szybkim zwycięstwem 3:0 dla drużyny Polaka. Dzięki temu wywalczyła sobie ona awans do finału drabinki przegranych, gdzie jej zawodnicy zmierzą się z Teamem Liquid. Z drugiej strony dla C9 porażka oznaczała pożegnanie z turniejem. Zatem o puchar formacja będzie mogła zawalczyć najwcześniej latem.

Wyniki meczów trzeciego tygodnia play-offów LCS:

16 kwietnia
22:30 Team Liquid 2:3 100 Thieves BO5
17 kwietnia
21:30 Cloud9 0:3 Evil Geniuses BO5

Harmonogram finałów LCS 2022 Spring:

23 kwietnia

Finał drabinki wygranych

21:00 Team Liquid vs 100 Thieves BO5
24 kwietnia

Wielki finał

21:00 100 Thieves vs TBD
BO5

Wszystkie mecze LCS 2022 Spring będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale na LoL Esports, a także bezpośrednio na Twitchu oraz w serwisie YouTube.