STS
Cloud9 Winsome Isles Summit
fot. Cloud9

Cloud9 znowu przeprowadza zmiany. Formacja żegna trzech zawodników

Zaskakujące wieści z Ameryki Północnej obiegły media społecznościowe. Cloud9, które tuż przed rozpoczęciem wiosennego splitu przebudowało cały swój skład, teraz pożegnało się z aż trzema zawodnikami. Na razie nie wiadomo, kto ich zastąpi i co było dokładnym powodem rozstania. Nietrudno jest się jednak domyślić, że mógł nim być niezadowalający wynik sportowy.

Nieudany eksperyment Cloud9

Z organizacją pożegnali się Park „Summit” Woo-tae, Jonah „Isles” Rosario oraz Kim „Winsome” Dong-keon. Dwóch ostatnich reprezentowało barwy Chmur w oficjalnych meczach na zmianę. Biorąc pod uwagę sporą inwestycję w młodych zawodników, ruch ten może wielu fanów zaskoczyć. Oprócz dwóch obiecujących supportów Cloud9 ściągnęło też przecież utalentowanego Koreańczyka na górną aleję, a dotychczasowy toplaner zmienił rolę na mida. W formacji doszło więc do ogromnych roszad, które niestety nie przyniosły oczekiwanych sukcesów.

W fazie Lock In Chmury odpadły w półfinałach. Nie było to jednak aż tak bolesne, gdyż ówczesny skład miał bardzo mało czasu wspólnych treningów. Organizacja zapewniała, że to dopiero początek i faktyczne rezultaty zobaczymy dopiero w wiosennym splicie. I rzeczywiście, Summit wraz z kolegami dali sobie radę podczas fazy zasadniczej. Chociaż gra drużyny nie była bezbłędna, to udało jej się zająć drugie miejsce w tabeli i zostać jednym z faworytów do wygrania play-offów. Kiedy jednak przyszła pora na fazę pucharową, doszło do kolejnego rozczarowania. Cloud9 najpierw przegrało w druzgocący sposób z 100 Thieves wynikiem 0:3 i spadło do drabinki przegranych. Tam wcale nie było lepiej. Formacja trafiła bowiem na przyszłych mistrzów League of Legends Championship Series, czyli Evil Geniuses. Kacper „Inspired” Słoma i spółka nie dali szans swoim rywalom, eliminując ich wynikiem 3:0. Nie jest to więc ogromną niespodzianką, że włodarze organizacji postanowili poczynić pewne zmiany.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec internetowych zmagań. Znamy wszystkie uczestniczki lanowych finałów ESL Impact League

Czołowa ósemka już znana Nas w największym stopniu interesowały oczywiście wydarzenia mające miejsce w dywizji europejskiej. To właśnie tam fanta...