STS
fot. DreamHack/João Ferreira

TYLOO zatrudnia serbskiego trenera. „W planach mamy zostać w Europie tak długo, jak to możliwe”

Niedawno fani TYLOO musieli przełknąć naprawdę gorzką pigułkę. Ich ulubieńcy, chociaż nadal są zaliczani do ścisłej czołówki azjatyckiej sceny CS:GO, nie zdołali awansować na nadchodzącego Majora w Antwerpii. Jasne stało się więc, że ekipa rozpaczliwie potrzebuje zmiany.

TYLOO zamierza zostać w Europie

Do tej po raz kolejny doszło na stanowisku szkoleniowca. Tym razem jednak formacja z Chin sięgnęła po opcję dość nietypową, bo od teraz za jej wyniki odpowiedzialny będzie Nestor „LETN1” Tanić. 29-letni Serb w przeszłości występował m.in. pod banderą CR4ZY oraz c0ntact Gaming, ale jakiś czas temu zdecydował się odwiesić myszkę na kołek. Wtedy też dołączył do EXTREMUM, gdzie przez cały ubiegły roku pełnił rolę analityka, potem zaś na chwilę dołączył do Teamu Finest – to właśnie tam po raz pierwszy otrzymał szansę, by samodzielnie poprowadzić drużynę. Z kolei przez ostatni miesiąc związany był on z SC e-Sports, które pod jego wodzą sięgnęło po triumf w estońskiej odsłonie CEE Champions 2022. Niemniej krótko po tym sukcesie Tanić zdecydował się odejść, by związać się właśnie z TYLOO.

W planach mamy zostać w Europie, rywalizować i trenować tutaj tak długo, jak to możliwe. Do Azji będziemy wracać prawdopodobnie tylko na turnieje RMR – wyjawił LETN1 w rozmowie z HLTV, przyznając jednocześnie, że nie obawia się kłopotów z komunikacją z nowymi podopiecznymi. – BnTeT pełni rolę prowadzącego, a jego angielski jest bardzo dobry, przez cały ubiegły rok pracowaliśmy razem w EXTREMUM. Będzie on tłumaczyć reszcie to, co powiem, chociaż większość graczy mówi po angielsku, dlatego sami będą w stanie zrozumieć moje komunikaty. Ich calle to mieszanina chińskiego i angielskiego, dlatego nie uważam, by miał to być duży problem – zapewnił Serb.

W tej sytuacji skład TYLOO prezentuje się następująco:

YuLun „Summer” Cai
YuanZhang „Attacker” Sheng
Kelun „SLOWLY” Sun
ZhengHao „DANK1NG” Lyu
Hansel „BnTeT” Ferdinand
Nestor „LETN1” Tanić (trener)
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESIC zapowiada kolejną falę banów. Trzej trenerzy uczestników Majora zawieszeni

W związku z powagą oskarżeń wobec wspomnianych trenerów, postanowiono dać sobie czas na zebranie jednoznacznych dowodów i dlatego też prewencyjnie zaw...