FIFA po raz ostatni od EA

Nowa era rozpocznie się w lipcu 2023 – ale zanim to się stanie, w tym roku EA SPORTS dostarczy najlepszą grę w historii serii FIFA. [...] Pragnę rozpocząć od podziękowania tej wspaniałej społeczności ponad 150 milionów fanów za pomoc w budowaniu największej piłkarskiej platformy rozrywkowej – EA SPORTS FIFA. Po niemal 30 latach tworzenia przełomowych gier piłkarskich wkrótce zaczniemy nową, ekscytującą erę! [...] Ale najpierw dostarczymy wam najlepszą grę z serii z naszym obecnym partnerem, FIFA. Dokładamy wszelkich starań, żeby nadchodząca FIFA była najlepszą grą w serii, z jeszcze większą ilością nowości, trybów, klubów, lig, turniejów, piłkarzy i najbardziej autentycznym trybem World Cup – zapewnił w oficjalnym oświadczeniu Cam Weber, EVP i Group GM w EA SPORTS & Racing.

Pierwsza gra z serii FIFA ukazała się pod koniec 1993 roku, mówimy tutaj więc o dużej części gamingowej historii. To także najpopularniejsza produkcja piłkarska na świecie, która dzięki liczbie ponad 325 sprzedanych kopii znalazła się w Księdze Rekordów Guinessa jako najlepiej sprzedająca się marka w branży sportowych gier wideo. Niemniej kolejne rekordy seria bić będzie już pod nową nazwą, bo, jak nietrudno się domyślić, mimo zakończenia współpracy z FIFĄ, Electronic Arts bynajmniej nie zamierza porzucić tak dochodowego rynku. W związku z tym już jesienią 2023 roku gra od amerykańskiej firmy po raz pierwszy opublikowana zostanie jako EA SPORTS FC.

"To wiele więcej niż tylko zmiana logo"

Nasza nowa niezależna platforma przyniesie też nowe wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to, co już stworzyliśmy. To wiele więcej niż tylko zmiana logo – jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany. Pragniemy znacząco reinwestować w ten sport i jesteśmy podekscytowani współpracą z dużą i stale rosnącą liczbą partnerów, dzięki czemu będziemy mogli dostarczyć jeszcze więcej autentyczności i realizmu i dać radość, inkluzywność, autentyczność naszej globalnej społeczności. Nie mogę się doczekać, aby w nadchodzących miesiącach podzielić się większą ilością szczegółów w kontekście opisanych wyżej planów – przyznał Weber.

Więcej szczegółów mamy poznać za około rok, tj. latem 2023 roku. Niemniej już teraz wiemy, że partnerami EA będą m.in. Nike, UEFA, CONMEBOL, Premier League, La Liga, Bundesliga czy też Serie A. – EA SPORTS jest naszym wieloletnim i zaufanym partnerem i cieszymy się bardzo, że będziemy mogli kontynuować współpracę w nowej erze EA SPORTS FC – stwierdził Richard Masters, Premier League Chief Executive. – W zgodzie z naszą wspólną ideą, by służyć fanom futbolu na całym świecie, jesteśmy podekscytowani kontynuacją naszego partnerstwa z EA SPORTS FC. Wspólnie chcemy dostarczać graczom najbardziej realistycznych i autentycznych doświadczeń, związanych z rozgrywkami klubowymi, które ekscytują kibiców na całym świecie – wtórował mu Guy-Laurent Epstein, Dyrektor Marketingu w UEFA.