STS
shox Team Liquid PGL Major Antwerp 2022
fot. PGL/João Ferreira

Trzy bilety do drugiej fazy Majora czekają. Kto je zgarnie?

Sześć formacji z Fazy Nowych Pretendentów nadal nie może być pewne swego losu. Ten przesądzony zostanie dopiero dziś, czyli czwartego dnia PGL Major Antwerp 2022. Także dziś poznamy wszystkie ekipy, które pojawią się w Fazie Nowych Legend.

Sześć drużyn i trzy miejsca w Fazie Nowych Legend

Niewątpliwym hitem tej serii starć będzie pojedynek pomiędzy Astralis a Teamem Liquid. Swego czasu mecze tych dwóch drużyn uchodziły za swoisty CS-owy klasyk, którego stawką był prym na międzynarodowej scenie. Ale to dawne dzieje – obecnie oba zespoły starają się odbudować swoją markę, bo ta m.in. z uwagi na ostatnie kadrowe przetasowania wyraźnie podupadła. Pewne jest jednak, że jeden ze składów będzie musiał przełknąć gorzką pigułkę, jaką niewątpliwie będzie brak awansu do drugiej fazy mistrzostw świata w Antwerpii. Na papierze większe szanse na sukces wydają się mieć Duńczycy, którzy w ogólnym rozrachunku pochwalić się mogą większym zgraniem, a na dodatek w tym roku odnosili nieco lepsze wyniki niż Liquid.

Kilka godzin później o kolejny historyczny wyczyn postarają się Bad News Eagles. Mimo braku wsparcia organizacji piątka z Bałkanów dostała się na Majora, a obecnie nadal walczy o miejsce w czołowej szesnastce zawodów. Ostatnią przeszkodą na jej drodze będzie brazylijska drużyna spod znaku MIBR, o której w minionych miesiącach głośno było z uwagi na kolejne kadrowe przetasowania. A skoro już o Brazylii mowa – dziś w akcji zobaczymy także Imperial Esports. Skład dowodzony przez Gabriela „FalleNa” Toledo w minionych dniach pozostawił już w pokonanym polu m.in. Liquid, a teraz postara się dokonać tego samego, ale już w przypadku forZe, które zmarnowało już dwie okazje na awans i z pewnością czuje narastającą presję.

Harmonogram 5. rundy PGL Major Antwerp 2022:

12 maja

Drużyny z bilansem 2:2

12:00 Astralis vs Team Liquid BO3
15:45 Bad News Eagles vs MIBR BO3
19:30 forZe vs Imperial Esports BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Antwerp 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired, Evil Geniuses, MSI 2022

Łatwe zwycięstwo dla EG na MSI. Ekipa Inspireda ponownie pokonuje ORDER

ORDER 0:1 Evil Geniuses BioPanther Urgot Impact Gangplank Kevy Viego Inspired Jarvan IV Kisee Twiste...