STS
nawrot Gdańsk Games 2021
fot. Gdańsk Games/Maciej Kołek

Mistrzowie Polski bez trenera – nawrot opuszcza skład Illuminar

Niedawno Illuminar Gaming zaskoczyło krajowych kibiców CS:GO i niespodziewanie sięgnęło po triumf w wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2022. Jednym ze współautorów tego sukcesu był pełniący rolę trenera Piotr „nawrot” Nawrocki, który teraz ogłosił jednak, że opuszcza drużynę.

nawrot odchodzi z IHG, ale zostaje przy trenowaniu

Od dzisiaj nie jestem już częścią składu Illuminar. Chciałem podziękować chłopakom za szansę, którą mi dali. Tak naprawdę dzięki nim mogłem odkryć, że bycie trenerem jest dla mnie i sprawia mi o wiele większą przyjemność niż samo granie – ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych 24-latek, dodając jednocześnie: – Od razu zaznaczę, że jest to w pełni moja decyzja i proszę nie doszukiwać się teorii spiskowych. Nawrocki stery w Illuminar przejął nieco po cichu, bo w żadnym momencie nie potwierdzono oficjalnie, iż zajął on stanowisko trenera. Mimo to w tej właśnie roli wspomagał IHG przy okazji zwycięskich dla tej formacji Esport Tour 2022: Series #1 oraz wspomnianych już ESL Mistrzostw Polski.

Co teraz z nawrotem? Wygląda na to, że, przynajmniej na razie, nie zamierza on wracać do grania i zamiast tego zamierza skupić się na pracy szkoleniowej. – W 100% poświęcam się trenowaniu – zapewnił sam zainteresowany. Przypomnijmy, że Nawrocki mimo stosunkowo młodego wieku zdążył zwiedzić już kilka ciekawych formacji. Na swoim koncie ma wszak występy chociażby w Izako Boars, gdzie miał okazję szkolić się pod okiem Bartosza „Hypera” Wolnego. Ponadto grał on również w AVEZ Esport i Tarczyński Protein Teamie, a początek 2022 roku spędził w MONKEsports, czyli składzie współtworzonym z m.in. dwoma mistrzami świata z 2014 roku, Januszem „Snaxem” Pogorzelskim i Pawłem „byalim” Bielińskim.

W tej sytuacji skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

Błażej „zaNNN” Bączkowski
Tomasz „phr” Wójcik
Piotr „morelz” Taterka
Wiktor „mynio” Kruk
Bartek „mASKED” Trybuła
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Imperial Esports, PGL Major Antwerp 2022

Pogrom po brazylijsku. Imperial miażdży forZe i zamyka listę uczestników fazy legend Majora

Imperial Esports 2 : 0 forZe Overpass 16:5 Mirage 16:5 Inferno Początek pojedynku na Overpassie bez większej historii. Siede...