STS
logo ENCE
fot. ENCE

ENCE zaprezentowało trenera swojej akademii CS:GO

Na początku 2022 roku ENCE oficjalnie potwierdziło swoje zamiary związane ze stworzeniem akademii CS:GO. Cztery miesiące później fińska organizacja poszła o krok dalej i ogłosiła nazwisko szkoleniowca, który będzie odpowiedzialny za wyniki i rozwój drugiego składu.

ENCE sięga po Brytyjczyka

Tym ostatecznie został George „Whitey” White. 24-letni Brytyjczyk w przeszłości przez krótki czas próbował swoich sił jako zawodnik, ale już w 2019 roku zajął się pracą szkoleniową. Od tego czasu prowadził on zawodników takich formacji, jak m.in. Reason Gaming, Vexed Gaming oraz Fierce Esports. Z tą ostatnią ekipą sięgnął nawet po wicemistrzostwo ESL Premiership Winter 2019. Przez ostatni rok zaś dowodził akademią Endpoint CeX, awansując z nią do ESEA Main. Co ciekawe, początkowo włodarze ENCE chcieli postawić na kogoś, kto posługiwałby się zarówno językiem angielskim, jak i fińskim, ale White zrobił na nich na tyle duże wrażenie, że ostatecznie postawiono właśnie na niego.

Moim celem jest uczynienie z ENCE Academy najbardziej efektywnego programu, który da jak najwięcej wiedzy na temat świeżych talentów na fińskiej scenie, a także stworzy najlepsze podstawy dla graczy ze wszystkich środowisk – zapewnił Whitey w oficjalnym oświadczeniu. – Chciałbym, by akademia ta pokazała aspirującym zawodnikom, że dzięki odpowiedniemu nastawieniu i etyce pracy można rozwijać się i osiągnąć sukcesy. Za sprawą naszych rezultatów oraz tworzonych treści chcemy motywować zawodników z całego świata, by nigdy nie porzucali oni swoich marzeń – dodał nowy pracownik fińskiej organizacji.

Budowa składu trwa

Wiedza George’a była widoczna na każdym etapie procesu rekrutacyjnego i upewniła nas ona, że jest on właśnie tym, kogo powinniśmy wybrać. Wierzymy, że postawiliśmy na najlepszego możliwego kandydata – stwierdził z kolei Eemeli „Woomera” Ikonen, który zarządza całym programem ENCE Academy. Teraz, gdy wyłoniono już trenera, przed włodarzami kolejny etap, czyli budowa drużyny. Ta już trwa i skontaktowano się nawet z potencjalnymi reprezentantami popularnych Ośmiornic. Niemniej jednocześnie formacja prowadzi sygnowany przez siebie ladder na platformie Esportal, dzięki któremu może ona mieć stały wgląd w listę wyróżniających się graczy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sliggy Team Liquid VCT Champions 2021

Skład VALORANTA w Liquid bez szkoleniowca

Rozstanie po pierwszym etapie VCT – Ustąpiłem z zespołu po powrocie Islandii, a powodem takiej decyzji były różnice w kwestii wizji oraz kierunku, w...