STS
Tuscan
fot. twitter.com/catfood_maps

Publiczna beta odświeżonego Tuscana już za chwilę!

Wielu fanów Counter-Strike’a: Global Offensive tęsknym wzrokiem patrzy w stronę Cobblestone’a, Cache’a czy też Traina, czyli map, które kilka lat temu zniknęły z oficjalnej puli turniejowej i nie wiadomo, kiedy do niej powrócą. Niemniej osoby pamiętające jeszcze czasy legendarnego CS-a 1.6 mają zupełnie inny obiekt pożądania.

Nowy Tuscan coraz bliżej

Jest nim oczywiście Tuscan, o którego powrót co jakiś czas upominają się zarówno profesjonalni gracze, jak i amatorscy członkowie społeczności gry Valve. I chociaż na ten moment sam wydawca CS-a nie dał żadnego znaku o ponownym ukazaniu się ikonicznej areny, to nic straconego. Wszak już blisko dwa lata temu sprawy w swoje ręce postanowili wziąć twórca oryginału, Colin „brute” Volrath, oraz catfood, który w przeszłości dostarczył nam już takie pola walki, jak Shipped, Ruby, Log i Tulip. Duet ten od jesieni 2020 roku regularnie prezentował postępy swoich prac, a nieco ponad rok temu, tuż przed wielkim finałem 13. sezonu ESL Pro League, na mapie odbył się nawet mecz pokazowy.

Co więc czeka nas dalej? Ano nie byle co, bo wspomniany już catfood ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że już dosłownie za moment wszyscy zainteresowani będą mogli na własną rękę przekonać się, jak wygląda Tuscan A.D. 2022. – Publiczna beta Tuscana zostanie wydana w przyszłym tygodniu! Dokładny czas oraz dzień premiery zostaną ogłoszone w ten weekend – przyznał twórca, okraszając przy okazji swój post dwoma screenami z mapy. Nieco wcześniej potwierdził on również, że odświeżona arena stanie się wkrótce dostępna w sygnowanym przez społeczność Mapcore hubie na platformie FACEIT.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Występ NAVI na Majorze w cieniu wojny w Ukrainie

IEM Katowice sprawdzianem psychiki Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Dzień później rozpoczynały się play-offy w katowickim Spodku. NAVI swój półfi...