STS
F1KU x-kom AGO ESL Pro League Season 15
fot. ESL

Wiśle nie wyszło, a jak pójdzie AGO? Jastrzębie zaczynają grę w ESL Challenger League

Kilkanaście dni temu Wisła All iN! Games Kraków musiała przełknąć gorzką pigułkę, jaką była eliminacja już w fazie grupowej ESL Challenger League Season 41. Niemniej to jeszcze nie koniec emocji związanej z polskimi ekipami, bo już dziś do gry na drugim poziomie rozgrywkowym wejdzie x-kom AGO.

Wtorek z AGO…

Popularne Jastrzębie poprzedni sezon spędziły w ESL Pro League, gdzie spisały się nadspodziewanie dobrze, ogrywając Complexity Gaming oraz Evil Geniuses. Od tego czasu jednak skład przeszedł drobny lifting, bo odszedł Łukasz „mwlky” Pachucki, którego miejsce przejął testowany Filip „AxEcHo” Czajka. I to przy jego wsparciu AGO zacznie grupowe zmagania – i to zacznie je z przytupem, bo na drodze polskiej piątki stanie jeden z faworytów rozgrywek, czyli SAW. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego od dwóch edycji bezskutecznie próbuje przebić się do upragnionego EPL-a, ale za każdym razem wykłada się na ostatniej prostej. Do trzech razy sztuka? Być może, ale podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa z pewnością spróbują utrudnić rywalom życie. Ba, mogą nawet wygrać, gdyż obecny skład warszawskiej organizacji wydaje się zwyczajnie nieprzewidywalny. W każdym tego słowa znaczeniu.

…i nie tylko

W międzyczasie kolejne spotkania na różnych szczeblach rozgrywek ESEA rozegrają inne drużyny z Polski. Aż dwie okazję na zdobycie punktów będzie mieć Creative AVEZ, które spotka się z Portugalczykami z Rhyno Esports oraz Białorusinami z asdasd123. Dla Ośmiornic będzie to szansa, by także poprawić bilans w dywizji Main, na który na razie składają się trzy triumfy i trzy porażki. Na tym samym poziomie rozgrywkowym zagrają również ThunderFlash, podejmując Szwedów z Banditos, niepokonani dotychczas Izako Boars, których rywalem będzie brytyjskie The Last Resort Esports, M1 Gaming mierzące się z Bułgarami z K1CK czy też nadal czekające na pierwszą wygraną Anonymo Academy – ta ostatnia ekipa zagra z azerskim składem Madagaskar. Ale na tym nie koniec, bo w ESEA Intermediate Emeritos Banditos zmierzą się z Czechami z BRUTE, zaś kogutos youngsters w dywizji Open staną naprzeciwko Duńczyków z Brøndby Esport.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

17 maja
17:00 M1 Gaming vs K1CK BO1
19:00 x-kom AGO vs SAW BO3 transmisja
19:00 Creative AVEZ vs Rhyno Esports BO1
20:00 Anonymo Academy vs Madagaskar BO1  
20:00 kogutos youngsters vs Brøndby Esport BO1  
20:00 Emeritos Banditos vs BRUTE BO1  
20:00 Izako Boars vs The Last Resort Esports BO1  
20:30 ThunderFlash vs Banditos BO1  
21:00 Creative AVEZ vs asdasd123 BO1  
Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ZywOo Team Vitality PGL Major Antwerp 2022

ZywOo poza Majorem. Heroic w play-offach mistrzostw świata kosztem Vitality

Zdecydowanie lepiej w pierwszy wtorkowy mecz weszło Heroic, które na wybranym przez rywali Mirage'u nie miało większych problemów z panowaniem nad wyd...