STS
NEKIZ paiN Gaming RMR 2022
fot. PGL/João Ferreira

Zmiana na liście uczestników ESL Pro League Conference Season 16

Już w połowie czerwca szesnaście formacji przybędzie do Jönköping, by tam powalczyć o miejsce w elitarnej ESL Pro League. Niemniej dziś wiemy już, że nie wszystkie zapowiadane wcześniej ekipy faktycznie staną przed tą szansą. Doszło bowiem do zmiany na liście uczestników.

Zastępstwo potrzebne po raz kolejny

Otóż udziału w ESL Pro League Conference, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie weźmie paiN Gaming. Brazylijska ekipa prawo do gry na szwedzkim lanie wywalczyła sobie jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Chociaż „wywalczyła sobie” to pewne nadużycie, bo pierwotnie Latynosi wcale awansu świętować nie mogli, gdyż w północnoamerykańskim ESEA Premier Season 39 finiszowali dopiero na trzecim miejscu. Niemniej późniejsze przejęcie składu Extra Salt przez Complexity Gaming oraz rozpad miksu ChocoCheck sprawiły, że ostatecznie to właśnie paiN miało zgarnąć przepustkę na zawody. I pierwotnie ją przyjęło, ale tylko po to, by teraz z niej zrezygnować.

Na przeszkodzie zawodnikom z Brazylii stanął napięty harmonogram, bo w momencie rozgrywania EPL Conference przebywać będą oni w Lizbonie, gdzie odbywać się będzie BLAST Premier Spring Finals 2022. W związku z tym kolejny już raz organizatorzy musieli znaleźć zastępstwo. I znaleźli, a kolejną formacją, która była uprawniona do tego, by otrzymać zaproszenie i je przyjęła, okazało się Strife Esports. Mowa tutaj o anonimowym dla przeciętnego kibica zespole, którego najbardziej znani członkowie pochodzą z Europy. Są to słynny CS-owy obieżyświat, Kristjan „fejtZ” Allsaar, a także pełniący rolę szkoleniowca Anton „ToH1o” Georgiev.

ista uczestników ESL Pro League Conference Season 16:

Cowana Gaming Endpoint CeX Falcons Esports For The Win Esports
HEET Illuminar Gaming LookingForOrg MIBR
Outsiders Rare Atom Renegades São Caetano Esports
Sprout Strife Esports VERTEX Esports Club TBD

ESL Pro League Conference Season 16 odbędzie się między 15 a 20 czerwca w Studio Elmia w Jönköping. Poza sześcioma slotami w EPL-u do zdobycia będzie także łączna pula nagród w wysokości 15 tysięcy dolarów. Ta rozdzielona zostanie pomiędzy zespoły, którym nie uda się finiszować w czołowej szóstce.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
WOOD7 MIBR RMR 2022

MIBR bez prowadzącego. WOOD7⁠ odsunięty od brazylijskiej drużyny

Prowadzący na ławce Adriano „⁠WOOD7⁠” Cerato, bo o nim tu mowa, do MIBR trafił pod koniec ubiegłego roku z Bravos Gaming. Od razu też powierzono mu i...