STS
Jankos, Inspired, MSI 2022
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff oraz Riot Games/Lee Aiksoon

Ekipy polskich leśników kontra azjatyccy giganci. Co czeka nas dziś w MSI?

Przed nami kolejna dawka emocji związanych z Mid-Season Invitational 2022. Dziś odbędzie się trzeci dzień zmagań w ramach fazy Rumble, gdzie o awans do play-offów walczy łącznie sześć formacji. Również dziś milowy krok w kierunku awansu może wykonać G2 Esports, które aktualnie przewodzi stawce.

G2 po 6-0 w fazie Rumble?

Zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego wciąż nie przegrał ani jednej gry na tym turnieju i wydaje się, że dziś – przynajmniej do godziny 14:00 – nie ulegnie to zmianie. Pierwszym dzisiejszym rywalem Samurajów będzie bowiem PSG Talon, czyli reprezentanci południowo-wschodniej Azji. Aktualnie zajmują oni dopiero piąte miejsce w zestawieniu z jednym punktem na koncie (notabene zdobytym po wygranej z zamykającym tabelę Saigon Buffalo). Faworyt w tym spotkaniu jest więc jasny i jest nim oczywiście ekipa „rzeźnika z Poznania”.

Kilka godzin później na G2 czeka rywal ze znacznie wyższej półki, a mianowicie Royal Never Give Up. Mistrzowie LoL Pro League zwyciężyli w sobotę T1, zajmując tym samym drugą pozycję w tabeli i dziś staną oni przed szansą zrównania się z G2. W pierwszym starciu obu tych ekip to Samurajowie byli górą, tak więc potencjalna ich wygrana również w tej potyczce pozwoli im znaleźć się w bardzo komfortowym położeniu.

Starcie o środek zestawienia

Drugi z polskich dżunglerów biorących udział w MSI, Kacper „Inspired” Słoma, w aż tak dobrej pozycji niestety się nie znajduje. Co prawda Evil Geniuses mają na koncie taką samą liczbę zwycięstw oraz porażek, co w teorii powinno zapewnić im awans do kolejnej rundy, niemniej jeszcze przed meczami rewanżowymi czeka ich pojedynek z T1. Ekipa Lee „Fakera” Sang-hyeoka również legitymuje się bilansem 2-2 na chwilę obecną, aczkolwiek w bezpośrednim starciu to ona pozostaje faworytem.

Jeśli do niespodzianki nie dojdzie i EG przegra potyczkę z T1, to na koniec dzisiejszych meczów będzie miało szansę się odkuć, bo jego rywalem będzie wspomniane już Saigon Buffalo, które wciąż szuka pierwszej wygranej w tej fazie turnieju. Czy ją znajdzie – cóż, miejmy nadzieję, że nie dziś, a w zasadzie to nie na koniec dzisiejszych zmagań. Jeśli jednak SGB zawiedzie zarówno w meczu z EG, jak i we wcześniejszym z Royal Never Give Up, to jego szanse na awans do kolejnego etapu rywalizacji będą niemal zerowe.

Tak prezentuje się pełny dzisiejszy harmonogram MSI 2022:

22 maja
10:00 Evil Geniuses vs T1 BO1
11:00 G2 Esports vs PSG Talon BO1
12:00 Royal Never Give Up vs Saigon Buffalo BO1
13:00 T1 vs PSG Talon BO1
14:00 Royal Never Give Up vs G2 Esports BO1
15:00 Evil Geniuses vs Saigon Buffalo BO1

Transmisja z meczów MSI 2022 odbędzie się na kanałach Polsat Games. Więcej informacji dotyczących tego, gdzie możecie oglądać wszystkie pojedynki, a także pełny harmonogram, aktualną klasyfikację i wiele więcej znajdziecie w naszej relacji tekstowej dostępnej pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Boombl4-navi-pgl-major-antwerp-2022

hades i dycha nie dają rady. NAVI w wielkim finale Majora

ENCE 0 : 2 Natus Vincere Nuke 7:16 Dust2 12:16 Mirage Mistrzowie świata drugi półfinał rozpoczęli od wygrania pistoletówki b...