STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Endpoint zatrudnia… zbanowanego trenera

Po nieudanych eliminacjach do PGL Major Antwerp 2022 oraz ESL Challenger Valencia 2022 włodarze Endpoint CeX zdecydowali się zaangażować nowego trenera sekcji CS:GO. Niemniej ich wybór okazał się dość… nietypowy, oto bowiem brytyjska organizacja postawiła na osobę dożywotnio zbanowaną przez Valve.

Ban nie jest przeszkodą dla Endpoint

Nowym szkoleniowcem Endpoint został bowiem Allan „Rejin” Petersen. Duńczyk w przeszłości odpowiadał m.in. za wyniki mousesports oraz Tricked Esport i to właśnie jako opiekun tej drugiej formacji miał korzystać z coach buga. I robił to na tyle często, że ESIC zbanowało go na prawie 20 miesięcy, a jego kara zakończyła się dopiero dziś, tj. 25 maja 2022 roku. Niemniej tak łaskawe nie było Valve, bo wydawca CS:GO dożywotnio wykluczył 34-latka z organizowanych przez siebie imprez, czyli z Majorów. To jednak nie zniechęciło organizacji z Wysp Brytyjskich. – Wiem, że w oczach wielu osób zdradziłem całą scenę i społeczność, którą tak bardzo kocham. W trakcie ostatnich dwóch lat zebrałem jednak wiele cennych lekcji. Muszę znowu sobie na wszystko zapracować i zamierzam starać się, by społeczność znowu mnie zaakceptowała – przyznał Rejin w rozmowie z serwisem HLTV.

Wraz z przyjściem Petersena swoją współpracę z Endpoint zakończył dotychczasowy trener składu CS:GO, Allan „Allan” Hender. Brytyjczyk z rodzimą formacją współpracował od połowy ubiegłego roku i dwukrotnie doprowadził ją do triumfu w ESL Premiership. Ponadto jego podopieczni rywalizowali także podczas niedawnego Regional Major Rankings, ale nie zbliżyli się nawet do awansu na PGL Major Antwerp 2022. – To, co robiłem, nigdy nie było czymś stabilnym zarówno z finansowego, jak i życiowego punktu widzenia. Zawsze jednak zależało mi najbardziej na pracy przy transmisjach. Z kolei z perspektywy Endpoint zespół potrzebował kogoś doświadczonego, kto mógłby w pełni pokierować przebudową zespołu, a Rejin wydaje się być w tej kwestii idealnym wyborem – stwierdził 25-latek, który zamierza teraz w pełni skupić się na karierze komentatora i analityka.

Skład Endpoint CeX prezentuje się następująco:

Kia „Surreal” Man
Joey „CRUC1AL” Steusel
Max „MiGHTYMAX” Heath
Guy „Nertz” Iluz
Allan „Rejin” Petersen (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
BIG EQUIPA

Pogromczynie Polek nowymi reprezentantkami BIG

BIG sięga po uczestniczki lana w Dallas Niemiecka organizacja przy okazji zaangażowała złożony z graczek z Hiszpanii i Portugalii zespół znany dotych...