"Ludzie z AGO zawsze będą znaczącą częścią mojego życia"

Do AGO trafiłem, gdy miałem 16 lat i nigdy wcześniej nie grałem profesjonalnie. Tam jednak od pierwszego dnia we mnie uwierzyli i nauczyli mnie wszystkiego – przyznał F1KU w swoim oświadczeniu. – Miałem szansę, by grać z doświadczonymi zawodnikami, którzy pomogli mi stawać się lepszym i rozwinąć jako zawodnikowi. Zawsze będę wdzięczny za tę szansę, bo bez AGO nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem teraz. Chcę podziękować każdej osobie, którą poznałem w AGO – zawsze będziecie znaczącą częścią mojego życia. Ale teraz nadszedł czas na kolejny krok w mojej karierze. Jestem niesamowicie podekscytowany przyszłością. Dołączenie do OG to dla mnie niesamowita szansa, bo będę mógł dzięki temu rywalizować wśród najlepszych na świecie. Dziękuję za to, dam z siebie absolutnie wszystko, by każdy z kibiców OG mógł być dumny z naszego zespołu – zakończył.

Wraz z odejściem Miklasa AGO straciło naprawdę ważny element swojej drużyny. Wszak to nastolatek w ostatnich miesiącach prezentował się najlepiej i to mimo problemów, z którymi Jastrzębie musiały się mierzyć. Tak czy inaczej, młody Polak wraz ze swoimi byłymi już kolegami, wśród których znaleźli się m.in. uczestnicy Majorów, tacy jak Damian "Furlan" Kisłowski, Karol "rallen" Rodowicz oraz Michał "snatchie" Rudzki, osiągnął kilka sukcesów. Wśród nich warto wymienić dwa triumfy w ESEA Premier, a także występy w ESL Pro League. Do tego dochodzą też lokaty w strefie medalowej krajowych rozgrywek w postaci ESL Mistrzostw Polski oraz Polskiej Ligi Esportowej.

Pierwszy test już w połowie czerwca

Ale nie tylko F1KU został dziś zaprezentowany jako nowy nabytek OG. Poza nim do zespołu dołączył również Adam „NEOFRAG” Zouhar, czyli Czech reprezentujący dotychczas Sinners Esports. 21-latek, chociaż na scenie obecny jest już od kilku lat, to podobnie jak Miklas grał wyłącznie w rodzimych ekipach i przenosiny do zespołu Mateusza "mantuu" Wilczewskiego będą dla niego pierwszą możliwością, by spróbować rywalizacji w składzie międzynarodowym. Zadaniem obu graczy będzie zapełnienie pustki powstałej po przesunięciu na ławkę Valdemara "valde" Vangsy oraz Nikolaja "niko" Kristensena, a jednocześnie także przyczynienie się do poprawy osiąganych przez formację wyników. Pierwszą ku temu okazją będzie zaplanowane na połowę czerwca BLAST Premier Spring Finals 2022.

Jestem bardzo podekscytowany, bo wraz z przyjściem NEOFRAGA i F1KA dla naszej dywizji CS:GO nadchodzi nowy etap – zaczął trener formacji, Casper „⁠ruggah⁠” Due. – To młodzi, zmotywowani i głodni występów na najważniejszych arenach gracze, a ich profile mocno wpasowywały się w to, czego poszukiwaliśmy od momentu, gdy zaczęliśmy przebudowę składu. Dzięki swojemu czystemu talentowi i regularności w trakcie minionych lat w Sinners i AGO pokazali oni już, że posiadają odpowiednie umiejętności, by móc pomóc drużynie wspiąć się na nowe szczyty. Przywitajcie ich gorąco i okażcie im swoje wsparcie, a jestem przekonany, że pokażą oni światu, jak wyjątkowo utalentowani są – dodał.

Skład OG prezentuje się wyglądać tak:

Mateusz „mantuu” Wilczewski
Shahar „flameZ” Shushan
Nemanja „nexa” Isaković
Maciej "F1KU" Miklas
Adam „NEOFRAG” Zouhar
Casper „⁠ruggah⁠” Due (trener)