STS
Jactroll, Vander
fot. Riot Games/Michał Konkol

Starcie dwóch czołowych polskich supportów. Jactroll kontra Vander już dziś w LFL

Dzisiaj czeka nas solidna dawka emocji w Europejskich Regionalnych Ligach. Rozpoczynamy drugi tydzień we Francji, szykują się dwa dobre mecze w lidze północnej, a do tego czeka nas spotkanie polskich zawodników we Włoszech. Wisienką na torcie będzie pojedynek Misfits Premier z Vitality.Bee. Czy najbardziej polska formacja w LFL-u osiągnie pierwsze zwycięstwo? 

Starcie legendarnych wpierających we Francji i losy innych Polaków

Drugi tydzień ligi francuskiej rozpoczynamy niepozornie, bo od spotkania Teamu Oplon (0-2) z GameWard (2-0) o godzinie 18:00. Paweł „Czekolad” Szczepanik i spółka zaliczyli przekonujące występy w pierwszym tygodniu, a ten mecz wydaje się formalnością. Szczególnie, że zmiany na ten moment nie dały Oplon drugiego życia.

Godzinę później zobaczymy kolejny polski akcent. W barwach Mirage Elyandra (1-1) gra znany z Ultraligi Oskar „Raxxo” Bazydło. Jego dzisiejszym przeciwnikiem będzie drużyna, która podczas wiosennej edycji podbiła Francję oraz dostała się do turnieju European Masters – mowa oczywiście o LDLC OL (2-0).

Najciekawszym starciem dnia dla polskich fanów będzie Misfits Premier (0-2) kontra Vitality.Bee (2-0). Drużyna Pawła „Woolite’a” Pruskiego mierzy się z problemami wewnętrznymi. Przed startem sezonu pojawiały się głosy o emeryturze Oskara „Vandera” Bogdana, ten jednak w dalszym ciągu będzie występował w zespole akademii Misfits. Niestety drużyna szuka aktualnie górnej alejki, ponieważ Shin „HiRit” Tae-min musiał opuścić Europę z przyczyn prywatnych. Na ten moment korzystają z byłego gracza akademii. Jakub „Jactroll” Skurzyński natomiast pokazuje swoją dominację. W końcu dotarł do półfinału European Masters podczas wiosennej edycji. Czy zwycięży w pojedynku ze swoją byłą organizacją? Przekonamy się już o godzinie 21.

Trudne mecze przed naszymi zawodnikami w NLC

Dzisiejsze pojedynki w NLC rozpoczynamy spotkaniem pełnym emocji. Vanir (2-1) zmierzy się z X7 Esports (1-2). Po pierwszym nieudanym tygodniu organizacja z Wyspy Man wraca na właściwie dla siebie tory. Vanir jednak na ten moment wygląda przyzwoicie. Maciej „Zaremba” Zaremba pokazuje się świetnie w roli wspierającego. Czy Vanir zdoła pokonać silniejszego na papierze przeciwnika?

O godzinie 20 odbędzie się mecz, który w NLC zdecydowanie będzie wydarzeniem dnia. Polski duet w Bifrost (2-1) zmierzy się z Dusty (2-1). Obydwie organizacje aspirują do zwycięstwa w całej lidze i możliwości reprezentowania swojego regionu na European Masters. Adrian „Odi11” Kruk po wczorajszym nieudanym starciu na NYYRIKKI będzie chciał się zrehabilitować i udowodnić prawdziwą siłę ćwierćfinalistów EUM. Najgorętszym starciem będzie jednak pojedynek dżunglerów. Legendarny Danil „Diamondprox” Reshetnikov zmierzy się z aspirującą gwiazdą Linasem „Lyncasem” Nauncikasem. Dzisiaj przekonamy się, kto z nich zostanie bohaterem swoich drużyn.

Polski pojedynek na włoskiej ziemi

Samsung Morning Stars, w którym gra Kacper „Czypsy” Zaparucha przegrało swoje pierwsze spotkanie. Dzisiaj natomiast mierzy się na rywala, który wczoraj również poniósł porażkę. Tym zespołem jest GGEsports posiadające w swoich szeregach Karola „xeonerra” Kowalskiego. Na papierze zespół Czypsego ma o wiele lepszych zawodników. Kto tym razem odniesie zwycięstwo? Spotkanie to zaplanowane jest na godzinę 21.

Mecze Polaków możecie oglądać na tych kanałach: LFL z angielskim komentarzem, NLC, PG Nationals.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dhokla TSM LCS 2020

Zmiana na górnej alei w CLG. Były gracz OpTic i TSM-u w składzie

Jeden z akademii, drugi do akademii Co ciekawe, po przeciętnej wiośnie, w której trakcie podopieczni Thomasa "Thinkcarda" Slotkina wygrali zaledwie s...