STS
Mikyx Jankos LEC
fot. Riot Games/Michał Konkol

Kto utrzyma się na prowadzeniu? G2 kontra EXCEL o fotel lidera LEC

Przed nami ostatni dzień pierwszej kolejki w League of Legends European Championship. To dość przykre, ale Marcin „Jankos” Jankowski wciąż pozostaje jedynym Polakiem z punktami na koncie. Czy Misfits Gaming, Rogue oraz Team BDS zdołają dzisiaj się przełamać?

Czy Misfits i BDS są w stanie się odkuć?

Już o godzinie 17:00 przekonamy się co do Królików. Ahmad „Shlatan” Lucjan wraz z kolegami podejmą bowiem Astralis. Duńska organizacja wczoraj pokonała BDS i jak na razie cieszy się jednym oczkiem. W Misfits ostatnio coś ewidentnie nie działa, ponieważ ekipa ta przegrała swoje oba mecze. Teraz ma szansę się zrehabilitować swoim fanom.

Następnie Team Vitality zmierzy się z polską kolonią z Teamu BDS. Wczorajsza porażka z Astralis z pewnością ją boli, ale nie ma czasu na łzy. Pszczołom udało się bowiem w ostatnim meczu zdobyć punkt przeciwko Królikom. Superdrużyna nie musi się przełamywać w przeciwieństwie do zespołu z naszymi rodakami na pokładzie.

Zaraz potem SK Gaming stanie do walki z Fnatic. Czarno-pomarańczowi w zaskakującym stylu ulegli wczoraj EXCEL ESPORTS. Wszystko wskazuje na to, że Elias „Upset” Lipp i spółka nie są w stabilnej formie. Niemiecka organizacja z drugiej strony oddała swój punkt Lwom. W tabeli SK i Fnatic znajdują się na razie w tym samym miejscu, ale dzisiaj ktoś ruszy się z miejsca. I zapewne wiele osób stawia na to, że będzie to ta druga ekipa.

G2, XL i MAD w walce o prowadzenie

W czwartym niedzielnym meczu G2 Esports oraz EXCEL ESPORTS będą bronić swoich czystych kont. Obie formacje mają przy swoich logach dwa zwycięstwa. Pojedynek ten rozstrzygnie, kto zostanie liderem stawki. Mało kto będzie tutaj przewidywał triumf XL, ale jak na razie formacja ta zaskakuje dobrą formą. Czy zszokuje widzów także i dzisiaj? Dowiemy się o godzinie 20:00.

Na sam koniec został nam pojedynek Rogue oraz MAD Lions. Niefortunnie ułożył się terminarz dla Łotrzyków, ponieważ w pierwszym tygodniu musieli oni mierzyć się z czołówką ligi. Dzisiaj podejmą niepokonane Lwy, które są jedną z trzech ekip, które nie oddały jeszcze punktu. RGE natomiast nie posiada ani jednego oczka, a wypadałoby jakieś zdobyć w tej pierwszej kolejce. Może dzisiaj?

Harmonogram dzisiejszych meczów LEC:

19 czerwca
17:00 Misfits Gaming vs Astralis BO1
18:00 Team Vitality vs Team BDS Team BDS BO1
19:00 SK Gaming vs Fnatic BO1
20:00 G2 Esports vs EXCEL ESPORTS BO1
21:00 Rogue vs MAD Lions BO1

Wszystkie mecze z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
masked Illuminar Gaming ESL Pro League Season 16 Conference

Szwedzki pokaz siły Illuminar. Polacy blisko awansu do ESL Pro League!

Illuminar Gaming 2 : 0 TYLOO Mirage 16:2 Overpass 16:3  Ancient  Dobre wejście w mecz zanotowali Polacy, którzy szybko, choć...