STS
Inspired, Evil Geniuses, MSI 2022
fot. Riot Games/Jianhua Chen

Udany start LCS w wykonaniu Evil Geniuses. Inspired i spółka bez porażki w 1. tygodniu

W miniony weekend rozpoczął się letni split League of Legends European Championship, ale nie tylko. Choć większość śledzi głównie poczynania najlepszych drużyn w Europie, warto pamiętać, że w Ameryce Północnej również mamy polski akcent w postaci Kacpra „Inspireda” Słomy. Evil Geniuses polskiego dżunglera zanotowali najlepszy możliwy start w letnią edycję League of Legends Championship Series, wygrywając wszystkie trzy zaplanowane pojedynki.

EG 3-0 po pierwszym tygodniu LCS

Rywalami Inspireda i spółki w minionym tygodniu był między innymi przebudowany skład Cloud9 z powracającym Nicolajem „Jensenem” Jensenem na pokładzie. To spotkanie zdecydowanie nie należało do najłatwiejszych, czego dowodem może być fakt, że w pewnym momencie C9 miało łącznie już ponad 5 tys. złota więcej niż rywale. EG jednak podniosło się z kolan i po boju trwającym równo trzy kwadranse zapisało pierwszy triumf na swoim koncie. Dwa kolejne pojedynki z udziałem drużyny Polaka były już nieco bardziej przekonujące, aczkolwiek „nieco” może być tu kluczowe. Ostatecznie jednak najważniejszy jest wynik, a z tego Evil Geniuses mogą być jak najbardziej usatysfakcjonowani.

Na szczycie również Liquid i CLG

Formacja Inspireda nie znajduje się jednak samodzielnie na fotelu lidera. Razem z nią na samym szczycie klasyfikacji uplasowały się Team Liquid Honda oraz Counter Logic Gaming. Szczególnie obecność tej drugiej ekipy może być zaskakująca, ale przede wszystkim napawać optymizmem oddanych fanów CLG – w końcu ostatni raz, kiedy oglądaliśmy ten zespół w play-offach LCS miał miejsce jeszcze w roku 2019, więc taki start na pewno jest dla nich mile widziany.

Po drugiej stronie barykady znajdują się natomiast Dignitas oraz wspomniane już Cloud9. Obie te drużyny nie zdobyły ani punktu w inauguracyjnej kolejce i na kolejną szansę na przełamanie będą musiały poczekać do najbliższej soboty. Co ciekawe, to właśnie starcie tych dwóch ekip otworzy drugi tydzień rywalizacji, tak więc jedna z nich zapunktuje po raz pierwszy, natomiast druga pozostanie na szarym końcu stawki jeszcze przez jakiś czas.

Klasyfikacja po pierwszym tygodniu LCS 2022 Summer:

# Drużyna M W P % wygranych
1. Counter Logic Gaming 3 3 0 100%
1. Evil Geniuses 3 3 0 100%
1. Team Liquid Honda 3 3 0 100%
4. 100 Thieves 3 2 1 66%
5. FlyQuest 3 1 2 33%
5. Golden Guardians 3 1 2 33%
5. Immortals 3 1 2 33%
5. tsm logo TSM 3 1 2 33%
9. Cloud9 3 0 3 0%
9. Dignitas 3 0 3 0%

Druga kolejka LCS rozpocznie się w sobotę 25 czerwca o godzinie 22:30 czasu polskiego. Jej harmonogram oraz wyniki dotychczas rozegranych meczów możecie znaleźć na oficjalnej stronie LoL Esports.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
shox Team Liquid IEM Katowice 2022

Co dalej z shoxem? Liquid wyjaśniło przyszłość Francuza

Podwójna roszada w Liquid I cóż, obyło się bez zaskoczeń. 30-latek oficjalnie wylądował na ławce rezerwowych i to po zaledwie siedmiu miesiącach gry....