STS
HEET ESL Pro League Season 16 Conference
fot. ESL/Simon Howar

ESL Pro League coraz bliżej. Kto ma już pewne miejsce w 16. sezonie?

EPL Conference w Szwecji dobiegło końca. A to oznacza, że w ostatnich dniach poznaliśmy kolejnych uczestników 16. sezonu ESL Pro League. W efekcie obsadzono już 21 z 24 dostępnych slotów – pozostałe trzy miejsca w najbliższym czasie zapełnione zostaną na podstawie rankingu ESL.

Kolejni uczestnicy Pro Ligi już znani

Co ciekawe, podczas zmagań na zawodach Conference aż trzy organizacje sięgnęły po pierwszy w swojej historii awans do CS-owej elity. Taki los spotkał m.in. Francuzów z HEET, którzy w pokonanym polu pozostawili chociażby Encore Esports Club czy też Falcons Esports. W EPL-u zagrają też uczestnicy ostatniego Majora, czyli Turcy z Eternal Fire. O ile jednak w przypadku obu wspomnianych formacji sukces nie był specjalnym zaskoczeniem, tak już promocja For The Win Esports bez wątpienia za taką uchodzi. Portugalczycy traktowani byli raczej jako kandydat do szybkiego wyeliminowania, a tymczasem poradzili oni sobie kolejno ze Sprout, ORDER i Illuminar Gaming. Tak czy inaczej, w EPL-u zagrają również MIBR, Endpoint CeX oraz Outsiders.

W związku z tym liczba obecnych w stawce Polaków nie uległa zmianie. Nadal za biało-czerwony akcent odpowiedzialni będą tylko Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades” Miśkiewicz, których ENCE nie musiało martwić się o awans. Wszak fińska organizacja to jeden z kilkunastu partnerów ESL, którzy miejsce w rozgrywkach mają zapewnione dzięki formalnemu porozumieniu. W podobnej sytuacji znajdują się również m.in. mistrzowie świata z FaZe Clanu, triumfatorzy wiosennych finałów BLAST Premier 2022 z Natus Vincere czy też będące obecnie w trakcie kadrowych przetasowań Heroic i Team Liquid.

Lista uczestników ESL Pro League Season 16:

Astralis BIG Complexity Gaming ENCE
Endpoint CeX Eternal Fire Evil Geniuses FaZe Clan
Fnatic For The Win Esports FURIA Esports G2 Esports
HEET Heroic Team Liquid MIBR
MOUZ Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Outsiders
Team Vitality ranking ESL ranking ESL ranking ESL

Zmagania w ramach 16. sezonu ESL Pro League odbędą się między 31 sierpnia a 2 października w nieujawnionym jeszcze miejscu. Łączna pula nagród rozgrywek wyniesie 835 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 175 tysięcy dolarów. Ponadto zdobywcy mistrzowskiego tytułu zagwarantują sobie również miejsce na grudniowych światowych finałach BLAST Premier 2022.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
dycha pgl ence major22 antwerp

Nowe notowanie rankingu HLTV. ENCE w dół, OG mocno w górę

Roszady w światowej czołówce A to dlatego, że na drugiej lokacie nie ma już ENCE. Zespół Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza w Lizbonie s...