STS
Snax ENCE IEM Dallas 2022
fot. twitter.com/ENCE

Liquid chciało zaangażować Snaxa na czas IEM Cologne 2022?

Team Liquid dopiero co ogłosił, że na ławce rezerwowych wylądował Richard „shox” Papillon. Dla słynnej organizacji zdecydowanie nie jest to korzystna sytuacja, bo przecież wielkimi krokami zbliża się Intel Extreme Masters Cologne 2022. Co ciekawe, pomóc w wyjściu z tej sytuacji miał dobrze nam znany zawodnik z Polski.

Liquid w poszukiwaniu tymczasowego „piątego”

Mowa tutaj o Januszu „Snaxie” Pogorzelskim, który niedawno miał już okazję występować jako zmiennik w barwach ENCE. Co więcej, wraz z fińską organizacją dotarł on aż do wielkiego finału IEM Dallas 2022, pokazując się w międzyczasie z naprawdę dobrej strony. Nic więc dziwnego, że zwrócił on na siebie uwagę innych ekip i, jak podaje serwis Dust2.us, mistrz świata z 2014 roku do pewnego momentu był faworytem Liquid do zastąpienia shoxa w Kolonii. Problem w tym, że zgodnie z regulaminem przez 120 dni Polak nie może reprezentować w cyklu ESL Pro Tour żadnego innego zespołu niż ENCE, chyba że ten zaproponuje mu pełnoprawny angaż. A nie wiadomo, czy TL byłoby w ogóle zainteresowane tym, by zapewnić sobie usługi Pogorzelskiego na dłużej.

W związku z tym włodarze organizacji zaczęli rozpatrywać inne możliwości. Innym obok Snaxa kandydatem miał być Justin „jks” Savage, który na początku roku świętował wraz z FaZe Clanem mistrzostwo IEM Katowice 2022. Tutaj jednak na przeszkodzie miało stanąć Complexity Gaming, które nadal jest związane z Australijczykiem umową i w związku z tym miało zażądać opłaty za wypożyczenie. Efektów nie przyniosły także negocjacje z Dignitas i Evil Geniuses, których tematem również było wykorzystanie jednego z zawodników tych formacji. Dla Liquid nie są to zdecydowanie dobre informacje, bo do zgłoszenia składów na IEM Cologne pozostała już mniej niż doba i niewykluczone, że w obliczu tych wszystkich perturbacji drużyna będzie musiała zagrać w Niemczech wraz ze swoim trenerem.

Skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
Keith „⁠NAF⁠” Markovic
Joshua „oSee” Ohm
Nick „nitr0” Cannella
Damian „daps” Steele (trener)
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
HEET ESL Pro League Season 16 Conference

ESL Pro League coraz bliżej. Kto ma już pewne miejsce w 16. sezonie?

Kolejni uczestnicy Pro Ligi już znani Co ciekawe, podczas zmagań na zawodach Conference aż trzy organizacje sięgnęły po pierwszy w swojej historii aw...