STS
YEKINDAR Virtus.pro IEM Katowice 2022
fot. ESL/Adela Sznajder

Gracz Virtus.pro pomoże Liquid podczas IEM Cologne 2022

Jeszcze dziś rano wydawało się, że Team Liquid może być zmuszony do tego, by na Intel Extreme Masters Cologne 2022 wystąpić ze swoim trenerem. Ostatecznie jednak do takiego scenariusza nie dojdzie, bo jeszcze przed wygaśnięciem terminu na rejestrację składu TL znalazło zmiennika na czas niemieckiego turnieju.

Łotewskie posiłki w Liquid

Przypomnijmy, że problemy Liquid zaczęły się kilka dni temu, gdy na ławce rezerwowych wylądował Richard „shox” Papillon. Co prawda na taki los Francuza zanosiło się już od dawna, ale mimo to włodarze nie zdążyli zorganizować dla niego zastępstwa. Jak zapewniali dziennikarze serwisu Dust2.us, rozważane były różne kandydatury. Główną opcją do pewnego momentu wydawał się bezrobotny obecnie Janusz „Snax” Pogorzelski, chociaż pod uwagę brano również przesiadującego na ławce rezerwowych Complexity Gaming Justina „jks-a” Savage’a oraz graczy Dignitas i Evil Geniuses. Niemniej w każdej sytuacji na drodze stawały problemy natury formalnej bądź też finansowej, przez co istniało ryzyko, że stand-ina nie uda się znaleźć.

Ale fani Liquid nie muszą się już martwić, bo finalnie takowy został zaangażowany. Co więcej, drużyna spod znaku konia zapewniła sobie usługi nie byle kogo, bo samego Mareksa „YEKINDARA” Gaļinskisa. Łotysz od dawna uchodził za największą gwiazdę Virtus.pro, ale problemy organizacji związane z rosyjską agresją na Ukrainię sprawiły, iż jeszcze w maju na własne życzenie ustąpił on ze składu. Od tego czasu znajdował się poza grą i powraca dopiero teraz, by pomóc Liquid w poprawie osiąganych wyników. – Czuję, jakbym przez całe życie nie grał na żadnym turnieju. Ale powracam i jestem gotowy, by wraz z Liquid zawalczyć na IEM Cologne. Życzcie nam powodzenia, a my postaramy się wykrzesać z tego jak najwięcej – zapewnił 22-latek.

Skład Teamu Liquid na IEM Cologne 2022:

Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
Keith „⁠NAF⁠” Markovic
Joshua „oSee” Ohm
Nick „nitr0” Cannella
Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis
Damian „daps” Steele (trener)
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Nahovsky, Z10, Ultraliga sezon 8

Kolejne punkty dla Z10. Gracze Nahovsky'ego pokonują Forsaken w Ultralidze

Zero Tenacity 1:0 Forsaken mumus100 Gwen LeQu Akali Ryuzaki Jarvan IV Diagu Viego Sebekx Lissand...