FaZe Clan 2 : 0 ENCE
Ancient 16:10 Overpass 16:12 Mirage

Już w pierwszej rundzie spotkania Marco "Snappi" Pfeiffer popisał się czteroma zabójstwami z Glocka-18, dając swojej drużynie prowadzenie. Niestety dobra passa Ośmiornic nie trwała długo, gdyż pierwszą rundę z pełnym wyposażeniem wygrało FaZe, chwilę później doprowadzając do wyrównania. To nie był jednak koniec problemów ENCE. Przegrało ono łącznie 9 rund z rzędu, a przełamanie nastąpiło dopiero w trzynastym starciu. Na przerwę mistrzowie świata schodzili z wynikiem 11:4 na swoją korzyść. Po zmianie stron ponownie bohaterem pistoletówki został Snappi, tym razem dokładając trzy eliminacje. To był dopiero początek powrotu ze strony ENCE. Reprezentanci fińskiej organizacji byli w stanie dojść do wyniku 11:9. Na więcej nie pozwolili Finn "karrigan" Andersen i spółka, którzy zdobyli kolejne 5 oczek. FaZe nie dało się zaskoczyć po raz kolejny i zwyciężyli Ancient rezultatem 16:10.

Świetny comeback FaZe na Overpassie

Starcie na Overpassie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia 3:0 na korzyść FaZe. W tym czasie Helvijs "broky" Saukants miał już na swoim koncie aż 7 zabójstw. Jednak ENCE szybko wzięło się w garść, wygrywając 9 kolejnych rund z rzędu. Håvard "rain" Nygaard swoje pierwsze zabójstwo zanotował dopiero w 13. rundzie, mając do tego czasu niechlubny wynik 0:11. FaZe w pierwszej połowie stać było jedynie na zdobycie 4 oczek. Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak na Anciencie, od powrotu jednej z ekip. Tym razem wynik gonić musieli mistrzowie świata, a robili to naprawdę skutecznie. Po kilku kolejnych starciach tablica wyników wskazywała już tylko dwupunktowe prowadzenie ENCE. Broky ze swoją snajperką w ręce nie zamierzał oddać Ośmiornicom pola manewru, skutecznie powstrzymując ich ataki zarówno na górny, jak i dolny bombside. FaZe świetnie prezentowało się po stronie broniącej, wychodząc nawet na prowadzenie wynikiem 14:12. Do końca meczu zawodnicy ci nie dali się już zaskoczyć i Overpass padł ich łupem rezultatem 16:12, a całe spotkanie wynikiem 2:0.

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Roobet Cup potrwa do 30 czerwca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.