BIG vs
(19:00, BO3)
FaZe Clan

Na linii startu zameldowały się m.in. Astralis, Cloud9, ENCE czy też FURIA Esports, możemy więc mówić o naprawdę mocno obsadzonej imprezie. Co jednak ciekawe, żadnej z tych drużyn ostatecznie w finale nie zobaczymy. Zamiast tego przed szansą na mistrzowski tytuł dość niespodziewanie stanie BIG! Niemiecki skład bynajmniej nie był uważany za głównego kandydata do triumfu, ale w minionych dniach pokazał się z naprawdę dobrej strony. Wszak jego wyższość musieli uznać m.in. mistrzowie świata z FaZe Clanu, a także wspomniane już C9. Spora w tym zasługa rozgrywającego świetne zawody Floriana "syrsoNa" Rische, który także i dziś będzie musiał stanąć na wysokości zadania, by zapewnić swojej ekipie tak znaczące zwycięstwo. A o to łatwo z pewnością nie będzie.

Wszystko dlatego, że na drodze podopiecznych berlińskiej organizacji ponownie stanie FaZe. Międzynarodowy zespół w trakcie całego turnieju uległ jedynie BIG, bo poza tym udało mu się ograć chociażby Astralis, a także zespoły naszych rodaków, czyli OG oraz ENCE. Nie ma więc wątpliwości, że Russel "Twistzz" Van Dulken i spółka pałać będą żądzą zemsty, zwłaszcza że to od niej zależeć będzie kwestia końcowego sukcesu. Niemniej dla graczy amerykańskiej formacji będzie to też okazja, by w końcu wyjść z drobnego kryzysu, wszak od czasu zakończenia PGL Major Antwerp 2022 nie wygrali oni żadnej imprezy. Podczas Roobet Cup mogą w końcu przerwać tę mało chlubną serię i jednocześnie udowodnić, że zwycięstwo na belgijskiej ziemi nie było tylko kwestią szczęścia.

Wielki finał Roobet Cup pomiędzy BIG a FaZe Clanem wystartuje o godzinie 19:00 i rozegrany zostanie w systemie BO3. Mecz ten wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu.