STS
Twistzz FaZe Clan IEM Dallas 2022
fot. ESL/Eric Ananmalay

FaZe i BIG powalczą dzisiaj o 150 tysięcy dolarów

Przez ostatni tydzień w internecie toczone były zmagania w ramach Roobet Cup. Szesnaście formacji, wśród których nie zabrakło naprawdę dużych marek, rywalizowało między sobą, a wszystko po to, by już dziś móc zgarnąć główną nagrodę. I to nie byle jaką, wszak triumfator rozgrywek wzbogaci się aż o 150 tysięcy dolarów!

BIG vs
(19:00, BO3)
FaZe Clan

Na linii startu zameldowały się m.in. Astralis, Cloud9, ENCE czy też FURIA Esports, możemy więc mówić o naprawdę mocno obsadzonej imprezie. Co jednak ciekawe, żadnej z tych drużyn ostatecznie w finale nie zobaczymy. Zamiast tego przed szansą na mistrzowski tytuł dość niespodziewanie stanie BIG! Niemiecki skład bynajmniej nie był uważany za głównego kandydata do triumfu, ale w minionych dniach pokazał się z naprawdę dobrej strony. Wszak jego wyższość musieli uznać m.in. mistrzowie świata z FaZe Clanu, a także wspomniane już C9. Spora w tym zasługa rozgrywającego świetne zawody Floriana „syrsoNa” Rische, który także i dziś będzie musiał stanąć na wysokości zadania, by zapewnić swojej ekipie tak znaczące zwycięstwo. A o to łatwo z pewnością nie będzie.

Wszystko dlatego, że na drodze podopiecznych berlińskiej organizacji ponownie stanie FaZe. Międzynarodowy zespół w trakcie całego turnieju uległ jedynie BIG, bo poza tym udało mu się ograć chociażby Astralis, a także zespoły naszych rodaków, czyli OG oraz ENCE. Nie ma więc wątpliwości, że Russel „Twistzz” Van Dulken i spółka pałać będą żądzą zemsty, zwłaszcza że to od niej zależeć będzie kwestia końcowego sukcesu. Niemniej dla graczy amerykańskiej formacji będzie to też okazja, by w końcu wyjść z drobnego kryzysu, wszak od czasu zakończenia PGL Major Antwerp 2022 nie wygrali oni żadnej imprezy. Podczas Roobet Cup mogą w końcu przerwać tę mało chlubną serię i jednocześnie udowodnić, że zwycięstwo na belgijskiej ziemi nie było tylko kwestią szczęścia.

Wielki finał Roobet Cup pomiędzy BIG a FaZe Clanem wystartuje o godzinie 19:00 i rozegrany zostanie w systemie BO3. Mecz ten wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy oficjalny skład play-offów Esport Tour 2022 Series #2! Ćwierćfinały ruszają już jutro

Znamy oficjalny skład play-offów Esport Tour 2022 Series #2! Faza grupowa czerwcowej odsłony Esport Tour 2022 przyniosła wiele niespodziewanych zwrot...