STS
Magisk Team Vitality IEM Dallas 2022
fot. ESL/Carlton Beener

Witamy na IEM Cologne! Czas na jeden z najbardziej prestiżowych turniejów na scenie CS:GO

Gdyby pominąć Majory, to na scenie CS:GO największym prestiżem cieszą się obecnie dwa turnieje z cyklu Intel Extreme Masters – jeden rozgrywany w Katowicach, drugi zaś w Kolonii. I to właśnie w Niemczech przez najbliższe dni toczyć się będzie rywalizacja o możliwość występu w LANXESS arenie, nazywanej często świątynią Counter-Strike’a.

Wtorkowy wysyp spotkań i znane ekipy

Zmagania na niemieckiej ziemi rozpoczną się od fazy play-in. I chociaż jest to wczesny etap rywalizacji, to już teraz na serwerze zaprezentuje się nam wielu przedstawicieli szeroko pojętej światowej czołówki. W akcji zobaczymy m.in. Heroic, w którego barwach zadebiutuje pozyskany z Copenhagen Flames Jakob „Jabbi” Nygaard. 18-latek i jego nowi koledzy w swoim pierwszym meczu na kolońskim IEM-ie podejmą Sprout, równolegle zaś boje toczyć będą także MOUZ i Team Spirit, na których drodze staną odpowiednio paiN Gaming i Complexity Gaming. W kolejnych godzinach o sprawienie niespodzianki pokusi się odmienione 00 NATION DNB – Marcelo „coldzera” David, Epitácio „TACO” de Melo i ich koledzy zmierzą się z Astralis. Nieco ponad pół godziny później swoje spotkania rozegrają również Outsiders z Imperial Esports oraz ORDER z BIG. W tym miejscu warto wspomnieć, że nasi zachodni sąsiedzi do gry przystąpią ze zmiennikiem, którego rolę pełnić będzie Nils „⁠k1to⁠” Gruhne.

A na koniec boje w formule BO1 toczyć będą też Movistar Riders oraz Team Vitality. Na obu tych ekipach ciążyć będzie łatka murowanych faworytów, wszak Hiszpanie dopiero co wygrali ESL Challenger Valencia 2022, podczas gdy w szeregach popularnych Pszczół znajdziemy po prostu wielu zawodników uznawanych powszechnie za legendy sceny. Dla MR pierwszym sprawdzianem będzie mecz z MIBR, z kolei podopieczni francuskiej organizacji będą musieli poradzić sobie z jak zwykle nieobliczalnym TYLOO. Ale to będzie dopiero początek dzisiejszych emocji, bo potem czekają nas kolejne potyczki, ale już w formule BO3. Potyczki bardzo ważne, bo dzięki nim cztery drużyny zagwarantują sobie awans do fazy grupowej IEM Cologne, zaś dwie kolejne będą musiały już pierwszego dnia pożegnać się z marzeniami o zawojowaniu niemieckiego IEM-a.

Wtorkowy harmonogram IEM Cologne 2022:

5 lipca
11:00 Heroic vs Sprout BO1
11:00 MOUZ vs paiN Gaming BO1
11:00 Team Spirit vs Complexity Gaming BO1
12:15 00 NATION DNB vs Astralis BO1
12:40 BIG vs ORDER BO1
12:40 Outsiders vs Imperial Esports BO1
13:30 MIBR vs Movistar Riders BO1
14:20 TYLOO vs Team Vitality BO1
14:45 2. runda drabinki wygranych BO3
16:00 2. runda drabinki wygranych BO3
16:00 1. runda drabinki przegranych BO3
18:15 2. runda drabinki wygranych BO3
19:45 2. runda drabinki wygranych BO3
19:45 1. runda drabinki przegranych BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Cologne 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
YapzOr Team Secret The International 2021

Bolesny cios dla zespołu Nishy. YapzOr ustępuje ze składu Secret!

Wymuszona zmiana w Secret 27-letni support oficjalnie ustąpił bowiem ze składu, ale bynajmniej nie ma to związku z jego dyspozycją sportową. – To jed...