STS
morelz Illuminar Gaming Polska Liga Esportowa
fot. Polska Liga Esportowa/Julia Szałapska

Poznaliśmy pierwszego rywala Illuminar podczas Superpucharu PLE

Już w ten weekend polskie morze będzie świadkiem esportowych emocji spod znaku Counter-Strike’a. Przed nami bowiem finały drugiej edycji PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej, podczas której w akcji zobaczymy m.in. triumfatorów krajowych eliminacji z Illuminar Gaming.

Pary play-offów rozlosowane

Piotr „morelz” Taterka i jego koledzy awans na gdyńską imprezę zapewnili sobie jeszcze w maju przy okazji PLE.GG Gaming Weekend. Wtedy to podczas rozgrywanych w Warszawie kwalifikacji okazali się lepsi m.in. od Wisły All iN! Games Kraków, a w osiągnięciu temu pomógł im Piotr „blacktear5” Kasiński. Były gracz Anonymo Esports w stolicy kraju zastępował Wiktora „mynia” Kruka i teraz zrobi to ponownie. Dzięki temu przyjdzie mu zmierzyć się z Bułgarami ze SKADE, bo to właśnie oni będą pierwszym rywalem IHG podczas organizowanego przez PLE Superpucharu. I raczej rywalem niełatwym, bo mówimy tutaj w końcu o 38. drużynie świata według rankingu HLTV.

Ale w drugiej parze bynajmniej nie powinno być nudniej. Wszak po jednej stronie barykady stanie Endpoint CeX, którego graczem od niedawna jest mistrz świata z 2017 roku, Markus „Kjaerbye” Kjærbye. Po drugiej zaś oglądać będziemy Czechów z Sinners Esports, którzy nadal nie skompletowali swojego składu. Warto wszak pamiętać, że jeszcze w maju stracili oni Adama „NEOFRAGA” Zouhara na rzecz OG i od tego czasu jego fotel tymczasowo zajmował trener zespołu, Tomáš „tomkeejs” Tomka. Jak nietrudno się domyślić, nie była to zbyt komfortowa sytuacja dla naszych południowych sąsiadów i pytanie, czy przed przyjazdem nad Bałtyk uda im się znaleźć nowego piątego?

Pary 1. rundy PGE Superpucharu PLE:

vs vs
Illuminar Gaming SKADE Endpoint CeX Sinners Esports

PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej odbędzie się między 8 a 10 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni. Zebrani na miejscu fani będą mogli nie tylko śledzić esportowe zmagania, bo z myślą o nich stworzona zostanie też strefa FREE2PLAY, która gościć będzie takie gwiazdy jak Marcin Gortat, Karol „Blowek” Gązwa, Piotr „izak” Skowyrski, Wojtek „Łozo” Łozowski i Paweł „Leh” Lehmann. To właśnie tam znajdą się również oficjalny BUS VALORANT od Riot Games, strefa simracingowa i strefa gastronomiczna od jednego ze sponsorów wydarzenia – firmy Heinz.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Czypsy, Iron Wolves

Eścik i Czypsy przed ważnymi starciami w ERL-ach

Być albo nie być dla naszego rodaka ze środkowej alei Liga niemiecka rozpoczyna szósty tydzień. Powoli robi się niezwykle ciasno w tabeli, szczególni...