STS
frozen MOUZ IEM Cologne 2022
fot. ESL/Helena Kristiansson

Dziesięciu chętnych, ale miejsca tylko cztery. Dziś dokończenie play-inów IEM Cologne

Wczoraj cztery formacje zagwarantowały sobie już miejsce w fazie grupowej Intel Extreme Masters Cologne 2022. Ale to jeszcze nie koniec play-inów, bo dziś kolejna czwórka będzie miała powody do świętowania. Z kolei dla sześciu drużyn drugi dzień zmagań okaże się jednocześnie dniem ostatnim.

Być albo nie być dla dziesięciu ekip

Już o godzinie 12:30 o życie walczyć będą cztery zespoły spoza Europy. To właśnie wtedy do boju staną m.in. dwaj przedstawiciele brazylijskiego Counter-Strike’a, którzy po wczorajszych porażkach wyczerpali już limit błędów. Imperial Esports i MIBR, bo o nich tu mowa, muszą zatem wygrać dziś aż dwa pojedynki! W pierwszej serii Gabriel „FalleN” Toledo i spółka mierzyć się będą z australijskim rodzynkiem, czyli ORDER. Z kolei podopieczni Bruno „BITA” Limy staną naprzeciwko TYLOO, czyli nieprzewidywalnej ekipie rodem z Azji. Tak czy inaczej, triumfatorzy wspomnianych meczów będą odpoczywać do mniej więcej 19:30, bo właśnie wtedy pojawią się na serwerze ponownie, by stoczyć ostateczny bój o być albo nie być.

Wówczas w akcji oglądać będziemy m.in. 00 NATION DNB. Jest to o tyle ciekawe, że jeżeli Imperial pokona ORDER, to czekać nas będzie sentymentalna podróż do przeszłości. Wszak po jednej stronie staną Marcelo „coldzera” David i Epitácio „TACO” de Melo, a po drugiej Fernando „fer” Alvarenga, Lincoln „fnx” Lau i wspomniany już FalleN. Piątka ta w przeszłości wspólnie dwukrotnie wygrywała Majora, teraz Brazylijczycy staną po różnych stronach barykady. Tak czy inaczej, równolegle swoje boje toczyć będzie też szukające stabilizacji MOUZ, które podejmie MIBR lub TYLOO. A wcześniej poznamy też przyszłość Teamu Vitality i Astralis, czyli dwóch dawnych przedstawicieli ścisłej czołówki, którzy obecnie borykają się z pewnymi problemami. Czy tym razem będzie lepiej? Na to pytanie odpowiedzą nam spotkania odpowiednio ze Sprotu oraz BIG.

Środowy harmonogram IEM Cologne 2022:

6 lipca

1. runda drabinki przegranych

12:30 ORDER vs Imperial Esports BO3
12:30 MIBR vs TYLOO BO3

2. runda drabinki przegranych

16:00 Sprout vs Team Vitality BO3
16:00 BIG vs Astralis BO3
19:30 00 NATION DNB vs ORDER/Imperial BO3
19:30 MOUZ vs MIBR/TYLOO BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Cologne 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
LeQu, Forsaken

Forsaken z trudnym zadaniem. Czy LeQu zatrzyma Illuminar Gaming?

Trudne zadanie Forsaken Na start Gentlemen’s Gaming podejmie Zero Tenacity. Dla Dżentelmenów szanse na awans zmniejszają się z meczu na mecz. To dlat...