Z10 walczy o drugie miejsce, Goskilla o play-offy

W pierwszym pojedynku dzisiejszych rywalizacji zobaczymy drużyny z dwóch przeciwległych stron tabeli. Komil & Friends stanie w szranki z Zero Tenacity. Przedstawiciele serbskiej organizacji zagwarantowali sobie już miejsce w play-offach, ale na pewno nadal mają chęć na zajęcie drugiej lokaty. Dzisiejsza wygrana z pewnością by ich do tego przybliżyła, wszak KNF nie powinno sprawić im problemów. Zwłaszcza że drużyna Mateusza "Jaqena" Górala ma aktualnie serię trzech porażek.

Zaraz po poprzedniej batalii na Summoner's Rifcie pojawią się gracze Goskilli oraz Gentlemen's Gaming. Goryle jak na razie plasują się na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej i są o krok od zapewnienia sobie obecności w fazie pucharowej. Potyczka z Dżentelmenami wydaje się być idealną okazją na powiększenie dorobku punktowego. Tomasz "Badlyyga" Bałdyga i jego kompani co prawda zgarnęli ostatnio dwie wygrane, lecz w zestawieniu z na ten moment czwartą siłą Ultraligi wypadają dość blado.

Czy Forsaken poradzi sobie z ESCĄ?

Następnie do gry wejdą reprezentanci AGO ROGUE oraz Iron Wolves. Organizacja z Litwy przed ostatnimi dwoma kolejkami postanowiła dokonać zmian w swoich szeregach. Z formacją pożegnał się Krystian "Krysia" Dobrzański, a jego miejsce zajął Gabriel "Gaboesh" Yacoub. Czy rotacja w składzie pomoże Wilkom wrócić na właściwe tory? Tego raczej nie dowiemy się w dzisiejszej bójce, bowiem naprzeciw nim stają liderzy stawki, którzy w tym sezonie jeszcze nie zaznali goryczy porażki.

Po zakończeniu starcia RGO z WOLF do boju o kolejne punkty wejdą zawodnicy Illuminar Gaming oraz devils.one. IHG zażarcie walczy z Zero Tenacity o miano wicemistrza sezonu regularnego. Dlatego też wygrana w dzisiejszym meczu z Diabłami jest koniecznością. Niemniej DV1 pokazało już w tej odsłonie rozgrywek, że jest w stanie zaskakiwać i w odróżnieniu od poprzednich edycji Ultraligi tym razem ma chrapkę na play-offy. Dziś może być o to trudno, ale kto wie, czy drużyna Jarosława "PolskiegoKoza" Marchewki nie stanie na wysokości zadania.

Wtorkowe rozgrywki zamknie nam bójka pomiędzy Forsaken a Teamem ESCA Gaming. Patryk "Mystiques" Piórkowski i spółka w drugiej połowie sezonu odnaleźli właściwy rytm, dzięki czemu wydostali się z dolnej części tabeli. Teraz ich celem jest zakończenie etapu zasadniczego na pozycji premiowanej awansem do play-offów. ESCA natomiast ciągle walczy o życie, lecz miejsce na błędy szybko się kończy. Jeśli dzisiaj drużynie Szymona "Benka" Przygońskiego nie uda się zwyciężyć faworytów z FSK to będzie w sporych tarapatach.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

19 lipca
17:00 Zero Tenacity vs Komil & Friends BO1
18:00 Goskilla vs Gentlemen's Gaming BO1
19:00 Iron Wolves vs AGO ROGUE BO1
20:00 Illuminar Gaming vs devils.one BO1
21:00 Forsaken vs Team ESCA Gaming BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje około dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: