Hiszpan potencjalnym następcą Polaka

Z zaskakującymi informacjami przychodzi bowiem do nas Lucas Aznar z serwisu HLTV. Według dziennikarza na dniach organizacja ma potwierdzić, iż na ławce rezerwowych wylądował Olek "hades" Miśkiewicz. Na pierwszy rzut oka jest to ruch niespodziewany, ale warto pamiętać, że od pewnego czasu wyniki ENCE dalekie są od oczekiwań. Po tym, jak ekipa wskoczyła na drugie miejsce w światowym rankingu, zawiodła zarówno podczas wiosennych finałów BLAST Premier 2022, jak i w trakcie prestiżowego Intel Extreme Masters Cologne 2022. Szczególnie na tej drugiej imprezie mocno rozczarował właśnie hades, kończąc zmagania z ratingiem wynoszącym zaledwie 0,84, co jak na podstawowego snajpera jest wynikiem naprawdę słabym.

Faworytem do przejęcia schedy po Polaku miałby być Alvaro "⁠SunPayus⁠" Garcia z Movistar Riders. Można powiedzieć, że 23-letni Hiszpan mimo posiadanego już doświadczenia został przez wielu odkryty w sezonie 2022 na nowo. Wpływ na to miała ogólna dyspozycja jego ekipy, która zatriumfowała w ESL Challenger Valencia 2022 i zaskoczyła świat, docierając do czołowej czwórki IEM Cologne. Oba te sukcesy były w dużej mierze zasługą właśnie SunPayusa, który w Kolonii pod względem statystycznym należał do ścisłej czołówki snajperów. Co prawda w momencie pisania tego tekstu do żadnego oficjalnego transferu jeszcze nie doszło, ale jak zapewnia HLTV, porozumienie pomiędzy ENCE a Movistar Riders w kwestii przenosin Garcii ma być tylko kwestią czasu.

Snax poza gronem potencjalnych następców Spinxa?

Niewykluczone zresztą, że nie będzie to jedyny ruch, który wydarzy się w obozie Ośmiornic. Wszak już od pewnego czasu niepewna pozostaje przyszłość największej gwiazdy zespołu, Lotana "⁠Spinx⁠a" Giladiego. Izraelczyk silnie łączony jest z przenosinami do Teamu Vitality i możliwe, że jego następcę też trzeba będzie znaleźć. Wielu Polaków liczyło zresztą, że jego miejsce zajmie Janusz "Snax" Pogorzelski, który z powodzeniem zastępował Spinxa podczas IEM Dallas 2022. Ale wygląda, że nic z tego, bo według HLTV na krótkiej liście transferowych celów ENCE znajdują się Josef "⁠faveN⁠" Baumann z BIG, Laurențiu "⁠lauNX⁠" Țârlea ze Sprout oraz Dion "⁠FASHR⁠" Derksen z ECSTATIC. Na kogo ostatecznie padnie? To nie jest jeszcze przesądzone.