STS
9INE
fot. 9INE

Ekipa SZPERA w szwedzkiej organizacji!

Gdy Wisła All iN! Games Kraków oficjalnie zniknęła z esportowej mapy Polski, Grzegorz „SZPERO” Dziamałek po raz kolejny w karierze rozpoczął budowę adwokacika. Tym razem jednak zespół nie potrzebował zbyt wiele czasu, by znaleźć organizację i już dziś oficjalnie związał się z nowym pracodawcą.

„Mam nadzieję, że wspólnie napiszemy piękną historię”

Co ciekawe, mowa tutaj o pracodawcy zagranicznym, bo polska piątka reprezentować będzie pochodzące ze Szwecji 9INE. Dla organizacji tej nie jest to jednak pierwszy raz, gdy prowadzi działania poza swoją ojczyzną, bo już między czerwcem 2020 a styczniem 2021 zatrudniała skład z Turcji. W przeszłości jej barw bronili również związany obecnie z Fnatic Nico „nicoodoz” Tamjidi czy też Love „phzy” Smidebrant, były gracz Ninjas in Pyjamas. A teraz padło na naszych rodaków, wśród których znaleźli się wspomniany już SZPERO oraz Krzysztof „Goofy” Górski – duet ten mimo rozpadu Wisły postanowił trzymać się razem. Co więcej, dołączył do niego trzeci były Wiślak, czyli Wiktor „mynio” Kruk, a ostatnie dwa fotele zajęli starzy znajomi mynia z Anonymo Esports, Kamil „KEi” Pietkun i Kacper „Kylar” Walukiewicz.

Jestem naprawdę podekscytowany tym, że dołączam do 9INE. Dziękuję za zaufanie i dziękuję też moim świetnym kolegom za danie mi szansy. Czuję się ogromne szczęście, że ponownie będę mógł grać z AWP. Naprawdę mi tego brakowało. Ogromne podziękowania dla wszystkich kibiców. Mam nadzieję, że wspólnie napiszemy piękną historię! – nie krył radości SZPERO. Głos zabrał również Piotr „nawrot” Nawrocki, któremu powierzono obowiązki trenera. – Z radością ogłaszam, że od teraz będę reprezentować 9INE jako szkoleniowiec. Jestem wdzięczny za tę szansę i wierzę, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to z tym składem uda nam się osiągnąć wszystko, co sobie założymy – zapewnił 24-latek, który kilka miesięcy temu poprowadził Illuminar Gaming do triumfu w ESL Mistrzostwach Polski.

Skład 9INE prezentuje się następująco:

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
Krzysztof „Goofy” Górski
Wiktor „mynio” Kruk
Kamil „KEi” Pietkun
Kacper „Kylar” Walukiewicz
Piotr „nawrot” Nawrocki (trener)
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
sdy Natus Vincere BLAST Premier Spring Final 2022

Co z piątym graczem NAVI? Trener zespołu zabrał głos

NAVI stawia na czasową stabilizację Przypomnijmy, że zmiennikiem tym okazał się związany w przeszłości m.in. z Teamem Spirit i MAD Lions Viktor "sdy"...