STS
JACKZ G2 Esports IEM Cologne 2022
fot. ESL/Adela Sznajder

Zmiany w G2 rozpoczęte. JACKZ opuszcza organizację

Plotki z ostatnich tygodni powoli stają się rzeczywistością. Mowa tutaj o składzie G2 Esports, który jeszcze przed powrotem graczy z przerwy wakacyjnej ma przejść gruntowną przebudowę. I dziś wiemy już, że w tej uczestniczyć nie będzie Audric „JACKZ” Jug.

Doświadczony Francuz poza zespołem

Wszystko dlatego, że Francuz po niespełna czterech latach zakończył swoją współpracę z organizacją. JACKZ członkiem popularnych Samurajów został jeszcze w listopadzie 2018 roku, gdy on oraz Lucas „Lucky” Chastang zostali ściągnięciu z Teamu 3DMAX. Od tego czasu G2 z Jugiem w składzie osiągnęło wiele znaczących sukcesów, a najważniejszym z nich jest bez zwątpienia wicemistrzostwo świata. To stało się udziałem międzynarodowego składu w listopadzie ubiegłego roku w Sztokholmie. Ponadto zawodnik znad Sekwany ma na swoim koncie także medale takich imprez, jak chociażby Good Game League, Intel Extreme Masters Katowice, Intel Extreme Masters Cologne oraz ESL Pro League. Nigdy jednak nie był on uważany za gwiazdę zespołu, a raczej jego uzupełnienie.

Nic więc dziwnego, że gdy pojawiły się doniesienia o możliwych zmianach, to Jug z miejsca stał się głównym kandydatem do odejścia. Na tym skorzystało HEET, które w obliczu wczorajszego rozstania ze wspomnianym Luckym zyskało miejsce dla JACKZA i oficjalnie potwierdziło już jego transfer. Ale prawdopodobnie Francuz nie będzie jedynym, który opuści G2, bo już jakiś czas temu na liście transferowej wylądował Aleksi „Aleksib” Virolainen. A to oznacza aż dwa wolne fotele, które mają w najbliższym czasie przejąć Justin „jks” Savage z Complexity Gaming oraz Rasmus „HooXi” Nielsen z Copenhagen Flames. Czy faktycznie ta dwójka dołączy do drużyny Samurajów? Powinniśmy przekonać się o tym już niedługo, bo przecież za niego ponad tydzień podopieczni Rémy’ego „XTQZZZ” Quoniama zaczną rywalizację podczas BLAST Premier Fall Groups.

Skład G2 Esports prezentuje się następująco:

Nemanja „huNter-” Kovač
Nikola „⁠⁠NiKo⁠” Kovač
Ilya „m0NESY” Osipov
Aleksi „Aleksib” Virolainen
Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Visegrad Community Cup

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege otwiera się na początkujących w V4 Community Cups

– Głównym celem tej nowej serii turniejów jest szersze otwarcie sceny esportowej Rainbow Six: Siege dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności i...