STS
k1to BIG PGL Major Stockholm 2021
fot. PGL

Koniec zsyłki do akademii – k1to powraca do głównego składu BIG

BIG to kolejna organizacja, która jeszcze przed wznowieniem rozgrywek i tuż przed startem procesu eliminacyjnego do Majora w Rio zdecydowała się dokonać zmiany w swoim składzie. Aczkolwiek niemiecka organizacja nie szukała wzmocnienia zbyt daleko i po prostu sięgnęła do swojej akademii.

Roszada kadrowa i powrót z akademii

W efekcie do głównego zespołu powrócił Nils „⁠k1to⁠” Gruhne. Ten miał już okazję być jego częścią między styczniem 2020 a marcem 2022, niemniej pięć miesięcy temu przesunięto go do akademii. Wraz z tą 23-latek zdobył m.in. wicemistrzostwo WePlay Academy League Season 4, ale w międzyczasie okazjonalnie wspomagał pierwszą drużynę jako zmiennik. Tak było m.in. podczas Intel Extreme Masters Season Cologne 2021, gdy z powodu choroby wykluczony z gry został Josef „faveN” Baumann. Teraz jednak Gruhne wskoczył do podstawowej piątki już na stałe, zastępując w niej doświadczonego Tiziana „⁠tiziaNa⁠” Feldbuscha. Ale, co istotne, 26-latek bynajmniej nie żegna się z BIG całkowicie.

Wraz ze startem nowego sezonu chcielibyśmy ogłosić, że k1to powraca w trybie natychmiastowym do głównego składu – przyznał Daniel Finkler, dyrektor generalny berlińskiej organizacji, w oficjalnym komunikacie. – Przez ostatnie miesiące pracował on bardzo ciężko, by móc powrócić i przekonał nas swoimi fantastycznymi występami w BIG. OMEN Academy. Wraz z tą zmianą tiziaN ustępuje z drużyny. Nadal będzie on znaczącą częścią BIG, obejmując w naszej organizacji nową funkcję. Jest on częścią rodziny BIG od 2018 roku i cieszę się, że tiziaN oraz nasza organizacja będą trzymać się razem, razem pisząc nowy rozdział swojej wspólnej historii – zakończył niemiecki działacz.

Skład BIG na IEM Cologne 2022:

Johannes „⁠tabseN⁠” Wodarz
Florian „⁠syrsoN⁠” Rische
Josef „⁠faveN⁠” Baumann
Karim „Krimbo” Moussa
Nils „⁠k1to⁠” Gruhne
Fatih „gob b” Dayik (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TaZ, NEO, HONORIS

HONORIS prezentuje nowy model działania. "To początek nowego poziomu, na który wejdzie organizacja"

Wiktor "TaZ" Wojtas Filip "NEO" Kubski Kamil "reiko" Cegiełko Denis "Grashog" Hristov Dawid "SaMey" Stańczak Kamil "Sobol" Sobolews...