• Wiktor "TaZ" Wojtas
  • Filip "NEO" Kubski
  • Kamil "reiko" Cegiełko
  • Denis "Grashog" Hristov
  • Dawid "SaMey" Stańczak
  • Kamil "Sobol" Sobolewski

Stanowisko trenera drużyny objął Vincent "VinS" Jozefiak.

TaZ: Podjęliśmy z NEO naprawdę sporo decyzji, które w naszym mniemaniu pozwolą osiągnąć nam to, o czym myślimy od początków HONORIS

Po raz pierwszy testy zawodników trwały tak długi czas, ale chcieliśmy przyjrzeć się wszystkim graczom, którzy byli dostępni na scenie i wyrażali zainteresowanie nowym projektem HONORIS. W naszym odczuciu wybraliśmy najlepszych i najbardziej zmotywowanych, ale oczywiście, jak to w tej grze, wszystko zweryfikują wyniki na serwerze. Jesteśmy głodni sukcesów, jesteśmy skoncentrowani na celu jakim jest wygrywanie, zatem, chcąc nie chcąc, rodzi się presja, ale w tym przypadku to dobre uczucie – podjęliśmy z NEO naprawdę sporo decyzji, które w naszym mniemaniu pozwolą osiągnąć nam to, o czym myślimy od początków HONORIS: umożliwić młodym talentom wygrywanie trofeów pod naszym okiem i budować siłę organizacji właśnie w oparciu o obecne pokolenia korzystając z naszych doświadczeń – mówi Wiktor "TaZ" Wojtas o nowej odsłonie organizacji.

Od samego początku powtarzamy: nie od razu zbudowano HONORIS. Niewielu tak naprawdę ma pojęcie z czym wiąże się właśnie budowanie, zaznaczam, budowanie organizacji esportowej. Rozumiem oczekiwania społeczności, naszych kibiców, ale gdyby istniał jeden złoty przepis na sukces, mielibyśmy scenę pełną zwycięzców Majora a jak jest, wszyscy wiemy. Polski rynek nie należy do najłatwiejszych, ale jak widać chcemy z TaZem dalej konsekwentnie promować graczy z potencjałem i stać się dla nich miejscem, w którym rozwiną skrzydła. Jestem przekonany, że właśnie stworzony przez nas model HONORIS to początek nowego poziomu, na który wejdzie organizacja – zarówno sportowo, jak i wizerunkowo – dodaje Filip "NEO" Kubski.

NEO: Jeden z nas zawsze będzie aktywnie na serwerze, a drugi wspierał drużynę nie tylko jako potencjalny zawodnik, ale także od strony czysto merytorycznej

Plan włodarzy HONORIS zakłada funkcjonowanie w modelu 4+1, czyli 4 młodszych zawodników i współzałożyciel organizacji. Jedna z dwóch legend to zawodnik rotacyjny, którego występy będą zależeć od wielu czynników związanych z kalendarzem turniejowym i treningowym a także nowymi obowiązkami natury organizacyjnej.

Wygraliśmy z Wiktorem praktycznie wszystko, co było do wygrania w tej grze, a jednak apetyt na jeszcze więcej jest czymś, co nas nie opuszcza. Chęć zwyciężania mamy w DNA i staramy się to przenieść teraz na praktyczne działanie. Stąd pomysł na nowy model – podjęliśmy decyzję o mojej rotacji w składzie. Da nam to komfortową sytuację, w której jeden z nas zawsze będzie aktywnie na serwerze, a drugi wspierał drużynę nie tylko jako potencjalny zawodnik, ale także od strony czysto merytorycznej. Przy naszym doświadczeniu to wręcz idealne rozwiązanie, które pozwoli nam spojrzeć na poczynania drużyny z dwóch równie ważnych perspektyw. Mając tak jakościowych zawodników, trenera i tyle know-how w drużynie, spodziewam się, że ten pomysł, o którym mówiliśmy z TaZem od samego początku, dostarczy HONORIS dużo dobrych wyników – powiedział NEO o rotacji w składzie drużyny.

Nowy model HONORIS to tak naprawdę wyraz naszej determinacji w osiąganiu zamierzonych celów. Sporo rozmawialiśmy z NEO o tym jak poprowadzić projekt, by faktycznie spożytkować naszą wiedzę, którą zbieraliśmy latami. Kiedy grasz, nie masz tak naprawdę ani czasu, ani możliwości organizacyjnych, by przyjrzeć się wielu rzeczom z bliska. Ta dodatkowa perspektywa, spojrzenie z doświadczeniem, pozwoli nam wyłapać niuanse i zaproponować adekwatne rozwiązania. Czas to wykorzystać w każdym aspekcie funkcjonowania HONORIS – kończy wątek TaZ.

HONORIS – najbliższa przyszłość

Obecnie cały zespół przebywa na drużynowym bootcampie, na którym po raz pierwszy oficjalnie zagra w nowym składzie. Poza realizacją planu szkoleniowego planowane jest także rozegranie pierwszego turnieju z serii RMR będącego początkowym etapem do uzyskania przepustki na turniej kwalifikacyjny do Majora rozgrywanego w drugiej połowie roku w Brazylii.