STS
RUSH Evil Geniuses RMR 2022
fot. PGL/João Ferreira

RUSH i stanislaw po ponad 5 latach ponownie łączą siły. I to w barwach Evil Geniuses

Ostatnie tygodnie to dla włodarzy Evil Geniuses naprawdę pracowity okres. Organizacja posiada obecnie aż trzy składy Counter-Strike’a, a dwa z nich znajdują się obecnie w okresie przebudowy. Przebudowy, dzięki której po ponad blisko pięciu latach dwóch starych znajomych ponownie połączy siły.

Dwie byłe gwiazdy OpTic znowu razem

Już dwa dni temu potwierdzono, że barw Złych Geniuszy ponownie bronić będzie Peter „⁠stanislaw⁠” Jarguz. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia miał już okazję przywdziewać trykot organizacji między wrześniem 2019 a listopadem 2021, w tym roku jednak występował głównie w różnego rodzaju miksach i dopiero teraz powraca do regularnej gry teamowej. Co znaczące, u jego boku, co zostało oficjalnie ogłoszono, grać będzie William „⁠RUSH⁠” Wierzba. 28-latek jeszcze do niedawna był członkiem głównego składu EG, ale w efekcie ostatnich zmian zabrakło tam dla niego miejsca. W związku z tym włączono go do zespołu, który już za kilka dni rozpocznie zmagania w ramach 42. sezonu ESL Challenger League. Przejmą oni w nim fotele należące do niedawna do Anthony’ego „CLASIĘ” Kearneya oraz Jadana „HexaT” Postmę.

W tym miejscu warto przypomnieć, że stanislaw i RUSH w przeszłości grali już razem i mają na swoim koncie wiele znaczących sukcesów. Kanadyjczyk i Amerykanin po raz pierwszy spotkali się ze sobą we wrześniu 2015 roku pod skrzydłami Conquest, a na początku sezonu 2016 wspólnie przeszli do OpTic Gaming. W kolejnych miesiącach ich drużyna zagrała na dwóch Majorach, tj. ESL One Cologne 2016 oraz ELEAGUE Major Atlanta 2017, ale największe osiągnięcia miały miejsce w grudniu 2016 roku. To właśnie wtedy Wierzba, Jarguz i spółka zadziwili światową scenę, zdobywając najpierw mistrzostwo ELEAGUE Season 2, a potem wicemistrzostwo Esports Championship Series Season 2. Następnie drogi obu graczy rozeszły się, bo stanislaw w lutym 2017 trafił do Teamu Liquid, zaś RUSH pół roku później przeniósł się do Cloud9.

Skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

Colby „⁠Walco⁠” Walsh
Jerric „⁠wiz⁠” Jiang
Connor „⁠chop⁠” Sullivan
William „⁠RUSH⁠” Wierzba
Peter „⁠stanislaw⁠” Jarguz
Tommy „⁠Axed⁠” Ryan (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Meet at Rift: Talks

Konferencja Meet at Rift: Talks!

Gry Riot Games są czołowymi tytułami esportowymi zarówno na świecie, jak i w Polsce. Miliony osób ogląda rozgrywki League of Legends, VALORANTA, strat...