Zmiany w zgraniu i nowy tryb FUT

Największa modyfikacja dotyczy systemu zgrania. Dotychczas piłkarze byli połączeni ze sobą liniami, których kolor symbolizował poziom ich zgrania. Było to jednak ograniczające, w związku z czym twórcy postawili na coś nowego. Tak więc linie zniknęły. Zamiast tego przy każdym z zawodników widnieć będą ikony trzech diamencików. To właśnie one symbolizować będą zgranie, które od teraz zapełniać się będzie w obrębie całego boiska. Tak więc, w przeciwieństwie do tego, co było w latach poprzednich, obrońca i napastnik z tego samego klubu, ligi czy kraju będą mogli się ze sobą łączyć. Ma to dać o wiele większą swobodę jeżeli chodzi o projektowanie jedenastek. Tym bardziej że piłkarze posiadać będą nie tylko podstawową pozycję – większość z nich mieć będzie też co najmniej jedną pozycję dodatkową (do trzech maksymalnie). Ów pozycję będzie można zmieniać za pomocą specjalnej karty i warto będzie to robić, bo zawodnik wystawiony na nieswojej pozycji zawsze będzie mieć zerowe zgranie, co oznacza, że nie dostanie bonusu do statystyk.

Inną nowością jest nowy, przeznaczony dla jednego gracza tryb o nazwie FUT Moments. Ma to być propozycja m.in. dla tych, którzy niekoniecznie zawsze mają czas na rozgrywanie pełnych spotkań, a nadal chcieliby progresować. Tak więc w ramach "Chwil" otrzymamy krótkie sesje, w ramach których będziemy wykonywać zadania. Te mogą być zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami np. z ostatniej kolejki lub bardziej odległej przeszłości, ale wiele z nich ma być po prostu odskocznią od tego, jak gramy zazwyczaj. Będziemy więc musieli np. zdobyć bramkę z rzutu wolnego, odrobić stratę bramkową w określonym czasie, ale też np. zdobyć gola bramkarzem, nie podając po drodze nikomu. Za każde zaliczone wyzwanie otrzymamy gwiazdki, które są nową obecną w FUT walutą. Możemy je gromadzić na koncie lub też wydawać na bieżąco w specjalnym sklepie z paczkami. Wielkość nagrody będzie w tym wypadku zależeć od poziomu trudności, na który się zdecydujemy.

Na koniec dodano również, iż w FIFA Ultimate Team obecne będą tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Ale w jakim charakterze? Tego niestety nie wiemy, bo twórcy zdecydowali się jeszcze nie uchylać rąbka tajemnicy. Sama FIFA 23 swoją premierę będzie mieć 30 września. Gra ukaże się m.in. na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji, tj. PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, na których wykorzystywać będzie technologię HyperMotion2. Ponadto w produkcji po raz pierwszy w historii dostępne będą kobiece kluby z Anglii oraz Francji. Więcej informacji na temat nadchodzącej odsłony serii znaleźć można pod tym adresem.