STS
MOLSI OG LDN UTD
fot. twitter.com/molsiVAL

To już pewne – bez Polaków na mistrzostwach świata w VALORANTA

Niestety nie mamy dobrych informacji dla fanów VALORANTA. Podczas nadchodzących mistrzostw świata w Stambule nie będziemy bowiem oglądać żadnego z naszych rodaków. Wszystko dlatego, że szansę na awans straciły już zarówno ekipy Patryka „starxo” Kopczyńskiego, jak i Michała „MOLSIEGO” Łąckiego.

Koniec przygody MOLSIEGO

Acend, którego zawodnikiem jest starxo, za burtą Last Chance Qualifier znalazło się już kilka dni temu, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. Z kolei MOLSI i jego OG LDN UTD bardzo długo opierali się rywalom. Wystarczy wspomnieć, że zespół naszego rodaka już w pierwszym swoim meczu pokonał wyżej notowane G2 Esports i to wynikiem 2:0! Potem co prawda przyszła porażka z M3 Champions, ale już w kolejnym spotkaniu podopieczni duńskiej organizacji wyrzucili za burtę kolejnego z faworytów, czyli Guild Esports. Wydawało się więc, że ekipa Łąckiego realnie może włączyć się do walki o awans. Ale niestety – w 3. rundzie dolnej drabinki LDN ponownie natrafiło na G2 i tym razem otrzymało bolesną lekcję VALORANTA, przegrywając 0:2 i tym samym żegnając się z marzeniami o grze na mistrzostwach świata.

Został już tylko finał

Niemniej wspomniani Samurajowie nie nacieszyli się tą wygraną zbyt długo. Wszak już w kolejnym etapie i oni znaleźli swojego pogromcę. Tym okazał się Team Liquid, który po trzymapowym boju zatriumfował 2:1 i tym samym awansował do wielkiego finału eliminacji ostatniej szansy. W tym drużyna braci Benrlitom już dziś o godzinie 16:00 podejmie M3, z którą to formacją grała już w ostatnim spotkaniu górnej drabinki. Wówczas górą byli wicemistrzowie świata, którzy także i tym razem pojawią się na serwerze z łatką faworytów. Dla Liquid będzie to więc szansa, by z jednej strony zrewanżować się za wcześniejsze niepowodzenie, a z drugiej mocno zamanifestować własne ambicje związane z nadchodzącym VALORANT Champions 2022.

Przypomnijmy, że tegoroczne mistrzostwa świata w VALORANTA odbędą się między 2 a 18 września w Stambule. Już teraz pewne gry na zawodach są takie zespoły, jak OpTic Gaming, XSET, FPX, Fnatic, LOUD, Leviatán, DRX, ZETA DIVISION, Paper Rex, XERXIA, KRÜ Esports, EDward Gaming oraz BOOM Esports.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SZPERO 9INE

9INE uciekło spod topora. Dziś ostatni dzień otwartych eliminacji do ESL MP

Cztery drużyny w walce o dwa miejsca Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i jego koledzy zmagania rozpoczęli od dwóch łatwych pojedynków, szybko rozprawiając...