STS
snatchie
fot. Maciej Kołek / ishootesports.com

Nowe składy AGO i Illuminar w akcji! Ruszają eliminacje do Majora CS:GO w Rio

Już dziś kończy się wakacyjna przerwa na scenie CS:GO! A jednocześnie ruszają otwarte eliminacje do Intel Extreme Masters Rio 2022, czyli kolejnego Majora. Będzie to więc pierwsza okazja, by w praktyce przekonać się, w jakim stanie są polskie drużyny po transferowej szufli, która przetoczyła się przez scenę.

Polacy rozpoczynają walkę o Majora!

Tak więc na serwerze zamelduje się m.in. AGO Esports, w którego szeregach pozostali jedynie Damian „Furlan” Kisłowski oraz Eryk „leman” Kocęba. Wspomagać ich będą m.in. Michał „snatchie” Rudzki i Tomasz „phr” Wójcik, którzy w przeszłości mieli już okazję reprezentować barwy Jastrzębi, a teraz najwyraźniej noszą się z powrotem do dobrze sobie znanej organizacji. Ostatni fotel zajmie zaś związany dotychczas z Wisłą All iN! Games Kraków Grzegorz „jedqr” Jędras. Jeżeli zaś chodzi o Illuminar Gaming, to i tutaj doszło do sporej liczby przetasowań. Do sporej na tyle, że z ekipy, która zdobywała mistrzostwo Polski, zobaczymy tylko Bartłomiej „mASKED” Trybuła. Oprócz niego w ramach testów wystąpi też Konrad „EXUS” Jeńczeń, Paweł „reatz” Jańczak, Mateusz „TOAO” Zawistowski oraz Miłosz „sh3nanigan” Klimczak, chociaż ten ostatni, jak przyznała sama organizacji, zastępować dziś będzie Piotra „morelza” Taterkę.

A to dopiero wierzchołek góry lodowej, bo już teraz na liście uczestników znajdziemy chociażby 9INE, Anonymo Esports, HONORIS (chociaż bez Filipa „NEO” Kubskiego w składzie), los kogutos, PALOMĘ czy też MAD DOG’S PACT. Dla PACTU będzie to zresztą także pierwsza okazja, by pokazać pozyskanych wczoraj Sebastiana „fr3nda” Kuśmierza, Macieja „Bielanego” Bilińskiego i Łukasza „azizza” Kałkowskiego. Na papierze ciekawie prezentuje się również miks Siekacze, którego członkami są m.in. Patryk „ponczek” Wites, Filip „AxEcHo” Czajka i Kuba „Markoś” Markowski. Z kolei w międzynarodowych zespołach wystąpią z kolei Maciej „F1KU” Miklas w barwach OG oraz Michał „MICHU” Müller pod banderą Benched Heroes. W tym drugim wypadku partnerami naszego rodaka będą znany z BIG i Fnatic Owen „smooya” Butterfield oraz Evgeniy „Aunkere” Karyat i Rodion „fear” Smyk, byli gracze akademii Natus Vincere.

Nadal można się zapisać

Ale to nie jest jeszcze ostateczny kształt jeżeli chodzi o grono uczestniczących formacji. Jeszcze do godziny 17:45 wszyscy zainteresowani wciąż mogą zapisywać się pod tym adresem. Kwadrans później pierwsze otwarte eliminacje do Majora CS:GO w Rio de Janeiro rozpoczną się i potrwają do 17 sierpnia. Ostatecznie po awans do Regional Major Rankings sięgnie pięć najlepszych zespołów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mrozku walczy o finał NLC w barwach JDXL

Kto ominie play-iny European Masters z reprezentantów NLC? Przed nami niezwykle interesujące starcie w NLC. X7 Esports po mieszanym sezonie zasadnicz...