Dwa nowe nabytki już w zespole

Jeden ze zwolnionych foteli przejął Justin "jks" Savage, dla którego jest to powrót do regularnej teamowej gry po blisko rocznej przerwie. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Australijczyk wylądował na ławce rezerwowych Complexity Gaming i pozostawał na niej aż do teraz, aczkolwiek nie był całkowicie bezczynny. Mogliśmy go oglądać chociażby podczas Intel Extreme Masters Katowice 2022, gdzie jako zmiennik pomógł FaZe Clanowi w zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Mimo to na angaż w jakiejkolwiek organizacji 26-latek musiał czekać wiele kolejnych miesięcy. – Dziękuję, G2 Esports, za szansę, by być częścią tak prestiżowej organizacji! Czuję chęć do ponownej gry i jestem bardzo podekscytowany perspektywą pracy z grupą tak utalentowanych gości! – nie krył radości zawodnik z Antypodów.

Ponadto szeregi Samurajów zasilił również Rasmus "HooXi" Nielsen, który jako prowadzący był jednym z ojców sukcesów Copenhagen Flames. To pod jego wodzą duński zespół zaskoczył świat i awansował do czołowej ósemki Majora. W następstwie tego sukcesu kolejny członkowie składu zmieniali pracodawców i wreszcie przyszła pora także i na 27-latka. – Jestem super podekscytowany faktem, że będę prowadzącym G2 Esports. Wierzę, że dla mnie jako gracza to ogromny krok we właściwym kierunku i nie mogę się już doczekać, by powrócić na serwer. Przede mną wiele nowych wyzwać, ale wystarczy, że powiem do NiKo "zamknij się" i wszystko będzie w porządku – zakończył żartobliwie doświadczony Duńczyk.

G2 zamierza wejść na upragniony szczyt

Przyjście wyżej wspomnianej dwójki związane jest z rozczarowującą pierwszą połową roku, jaką zaliczyło G2. Po zdobyciu wicemistrzostwa świata, a potem ściągnięciu Ilyi „m0NESY'EGO” Osipova i Aleksiegob włodarze organizacji liczyli, że drużyna postawi kolejny krok i zacznie regularnie zdobywać kolejne trofea. Tak się jednak nie stało. Wręcz przeciwnie – w 2022 roku międzynarodowy zespół nie wygrał żadnego turnieju, a poza Intel Extreme Masters Katowice oraz BLAST Premier Fall Finals wszystkie turnieje kończył poza strefą medalową. Dlatego zdecydowano się wdrożyć plan awaryjny i dokonać aż dwóch roszad. A wszystko to na nieco ponad dwa miesiące przed Majorem w Rio de Janeiro.

W tej sytuacji skład G2 Esports prezentuje się następująco:

Nemanja „huNter-” Kovač
Nikola „⁠⁠NiKo⁠” Kovač
Ilya „m0NESY” Osipov
Justin "jks" Savage
Rasmus "HooXi" Nielsen
Rémy "XTQZZZ" Quoniam (trener)