Na kogo trafiły IG, AGO, HONORIS i LODIS?

Tak więc w etapie zamkniętym zobaczymy m.in. AGO Esports, chociaż nie wiadomo jeszcze, w jakim konkretnie składzie. Niewykluczone, że Jastrzębie, podobnie jak w przypadku trwających eliminacji do Majora, skorzystają z usług Michała "snatchiego" Rudzkiego, Tomasza "phr-a" Wójcika i Grzegorza "jedqra" Jędrasa, niemniej nie jest to jeszcze pewne. Pewność możemy mieć natomiast w kwestii tego, że pierwszym rywalem podopiecznych warszawskiej organizacji będzie triumfator pojedynku pomiędzy kogutos youngsters a BYNIAMI. Równolegle swoje boje toczyć będą również Creative AVEZ i 9INE, zaś zwycięzca godzinę później zagra z LODIS. Nie ulega wątpliwości, że w tym wypadku za faworyta uchodzić będzie drużyna Grzegorza "SZPERA" Dziamałka.

O pozostanie w ESL Mistrzostwach Polski postarają się przebudowane HONORIS i Illuminar Gaming. Droga jednak do tego daleka. Szczególnie ciekawa jest sytuacja IHG, które przecież triumfowało w ostatnim sezonie ESL MP, ale teraz najprawdopodobniej wymieni większość swojego składu. Tak więc drużyna spod znaku błękitnego oka również będzie musiała przejść przez eliminacje, a pierwszą przeszkodą na jej drodze będzie ThunderFlash lub też MCE Gameexpert. Jeżeli zaś chodzi o Wiktora "TaZa" Wojtasa i jego kompanów, to ci, podobnie jak Illuminar, AGO i LODIS, zaczną zmagania od drugiej rundy, mierząc się albo z miksem swojego byłego klubowej kolegi, Mikołaja "mouza" Karolewskiego, czyli STRZELCAMI, lub też Teamem ESCA Gaming, którego trzon tworzą byli gracze GameAgents.

Pary zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski:


1. runda UB
(18 sierpnia, 17:00)

vs vs
ThunderFlash MCE Gameexpert STRZELCY Team ESCA Gaming
vs vs
kogutos youngsters BYNIE Creative AVEZ 9INE

2. runda UB
(18 sierpnia, 18:00)

vs vs
Illuminar Gaming TF/MCE HONORIS STRZELCY/ESCA
vs vs
AGO Esports kogutos/BYNIE LODIS AVEZ/9INE

Zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022 odbędą się 18 i 19 sierpnia. Ostatecznie po awans sięgnie siedem z dwunastu rywalizujących drużyn. Z kolei właściwa część rozgrywek będzie mieć miejsce między 29 sierpnia a 11 grudnia. Co ważne, uczestnicy walczyć będą nie tylko o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych, ale również i o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2023.