STS
SZPERO 9INE
fot. fb.com/szperek

Rozlosowano drabinkę zamkniętych eliminacji do ESL MP

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski. Nim jednak jesienne zmagania ruszą, muszą odbyć się zamknięte eliminacje, które pozwolą wyłonić uczestników. Co ciekawe, na ten moment występu w najważniejszych rozgrywkach nad Wisłą pewne nie może być kilka naprawdę znaczących w naszym kraju organizacji.

Na kogo trafiły IG, AGO, HONORIS i LODIS?

Tak więc w etapie zamkniętym zobaczymy m.in. AGO Esports, chociaż nie wiadomo jeszcze, w jakim konkretnie składzie. Niewykluczone, że Jastrzębie, podobnie jak w przypadku trwających eliminacji do Majora, skorzystają z usług Michała „snatchiego” Rudzkiego, Tomasza „phr-a” Wójcika i Grzegorza „jedqra” Jędrasa, niemniej nie jest to jeszcze pewne. Pewność możemy mieć natomiast w kwestii tego, że pierwszym rywalem podopiecznych warszawskiej organizacji będzie triumfator pojedynku pomiędzy kogutos youngsters a BYNIAMI. Równolegle swoje boje toczyć będą również Creative AVEZ i 9INE, zaś zwycięzca godzinę później zagra z LODIS. Nie ulega wątpliwości, że w tym wypadku za faworyta uchodzić będzie drużyna Grzegorza „SZPERA” Dziamałka.

O pozostanie w ESL Mistrzostwach Polski postarają się przebudowane HONORIS i Illuminar Gaming. Droga jednak do tego daleka. Szczególnie ciekawa jest sytuacja IHG, które przecież triumfowało w ostatnim sezonie ESL MP, ale teraz najprawdopodobniej wymieni większość swojego składu. Tak więc drużyna spod znaku błękitnego oka również będzie musiała przejść przez eliminacje, a pierwszą przeszkodą na jej drodze będzie ThunderFlash lub też MCE Gameexpert. Jeżeli zaś chodzi o Wiktora „TaZa” Wojtasa i jego kompanów, to ci, podobnie jak Illuminar, AGO i LODIS, zaczną zmagania od drugiej rundy, mierząc się albo z miksem swojego byłego klubowej kolegi, Mikołaja „mouza” Karolewskiego, czyli STRZELCAMI, lub też Teamem ESCA Gaming, którego trzon tworzą byli gracze GameAgents.

Pary zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski:


1. runda UB
(18 sierpnia, 17:00)

vs vs
ThunderFlash MCE Gameexpert STRZELCY Team ESCA Gaming
vs vs
kogutos youngsters BYNIE Creative AVEZ 9INE

2. runda UB
(18 sierpnia, 18:00)

vs vs
Illuminar Gaming TF/MCE HONORIS STRZELCY/ESCA
vs vs
AGO Esports kogutos/BYNIE LODIS AVEZ/9INE

Zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022 odbędą się 18 i 19 sierpnia. Ostatecznie po awans sięgnie siedem z dwunastu rywalizujących drużyn. Z kolei właściwa część rozgrywek będzie mieć miejsce między 29 sierpnia a 11 grudnia. Co ważne, uczestnicy walczyć będą nie tylko o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych, ale również i o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2023.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wielki finał Ultraligi już dziś. Czy AGO ROGUE po raz pierwszy obroni mistrzowski tytuł?

AGO ROGUE musi powtórzyć ostatni mecz Mimo iż jest to wielki finał i w większości sytuacji powinniśmy spodziewać się zaciętej serii, to najprawdopodo...