F1KU gra dalej!

Po porażce drugiego dnia F1KU i spółka wyczerpali limit błędów i przez dzień trzeci musieli przejść niepokonani. A to wymagało od międzynarodowego składu triumfu w dwóch meczach z rzędu. Wszystko zaczęło się od pojedynku z BLUEJAYS, którzy dzień wcześniej wyeliminowali Polaków z 9INE. Tym razem jednak Macedończycy musieli uznać wyższość swoich rywali, zaś OG dzięki wygranej 16:9 przeszło dalej. Ostatnią przeszkodą na drodze drużyny Miklasa był miks o nazwie PORTUGUESE FAMILY, którzy zaczął z wysokiego C i na Vertigo poznał się dopiero po dogrywce. O wiele bardziej jednostronny przebieg miała druga mapa, Dust2, bo tam zespół naszego rodaka zwyciężył gładkim 16:8 i tym samym przypieczętował swój wyjazd na turniej RMR.

Na tym na pewno pojawi się także m.in. Sprout, które mimo ostatnich zmian dość niespodziewanie przeszło niepokonane przez wszystkie rundy pierwszych eliminacji. Z awansu mogły cieszyć się także MOUZ i Team Falcons, którego szeregi dopiero co zasilił doświadczony Nathan "NBK-" Schmitt. Niemniej największym zaskoczeniem jest Aurora Gaming. Zespół z Europy Wschodniej chyba przez nikogo nie był traktowany jako kandydat do finiszu w czołowej piątce, a tymczasem pokonał on m.in. Anonymo Esports oraz niezmiennie groźnych Duńczyków z Astralis. A przecież mówimy tutaj o składzie złożonym z graczy bez stałej przynależności klubowej i bez specjalnej znaczącej przeszłości. A jednak w tym wypadku nie miało to większego znaczenia!

Już za chwilę drugie eliminacje

Jednakże to dopiero początek. Wszak już 20 sierpnia ruszą drugie otwarte eliminacje do Intel Extreme Masters Rio 2022, co oznacza kolejną szansę na to, by dostać się na Regional Major Ranking. Wszyscy zainteresowani powinni udać się pod ten adres, by się zarejestrować – czas na to jest jeszcze do 20 sierpnia do godziny 17:45.