Słaby początek IHG, JDXL z nożem na gardle

Na początek zacznijmy od reprezentantów Ultraligi, czyli Illuminar Gaming. Zespół Adriana "adiego11" Jackowskiego zaprezentował się wczoraj gorzej, niż się spodziewaliśmy. Już na start swoich potyczek na EU Masters zaliczył niespodziewaną porażkę z mistrzami Portugalii z For The Win Esports. Następnie przyszła pora na pojedynek z faworyzowanym Vitality.Bee i tam również trzeba było uznać wyższość rywala. Na szczęście na koniec dnia udało się poskromić przedstawicieli Entropiq, więc sytuacja nie jest jeszcze absolutnie fatalna. Planem minimum na dzisiaj jest odgryzienie się przedstawicielom LPLOL, oraz powtórzenie sukcesu z EIQ.

Skoro jesteśmy już przy niezbyt korzystnych wynikach naszych rodaków, to nie sposób nie wspomnieć tutaj o JDXL Adriana "Mrozka" Skoniecznego. Przed startem wczorajszych batalii wiedzieliśmy, że trzecia siła Northern League of Legends Championship nie jest w swojej najlepszej dyspozycji, ale nikt nie przypuszczał, że jest aż tak źle. Zespół polskiego midlanera bowiem w dość łatwej grupie nie wygrał dotąd żadnego meczu, ponosząc porażki z KRC Genk Esports, Crveną zvezdą Esports oraz Anorthosis Famagustą Esports. Trudno jest zatem wróżyć świetlaną przyszłość reprezentantom ligi z Europy Północnej, ale jeśli ta jeszcze myśli o ewentualnym awansie, to dziś musi wygrać wszystkie spotkania.

VITB i GameWard pewnie po swoje, Daglas i spółka zaskakują

Nie odchodząc jeszcze od grupy A, trzeba wyróżnić postawę Kacpra "Daglasa" Dagiela i jego Anorthosis. Mistrzowie Greek Legends League mieli mieć spore kłopoty z wygrywaniem meczów, a okazało się, że przychodzi im to jak z płatka. Formacja 16-letniego dżunglera pokonała wszystkich dotychczasowych przeciwników, plasując się na szczycie swojego zbioru. Dzięki temu znajduje się w znakomitej sytuacji, bowiem wystarczy tylko wygrać dziś jeszcze minimum jeden pojedynek, aby być już bardzo blisko przejścia do kolejnego etapu.

Zadowolone ze swoich występów mogą być też ekipy Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego oraz Pawła "Czekolada" Szczepanika i Dawida "Melonika" Ślęczki. Zarówno bowiem Vitality.Bee, jak i GameWard zgarnęły we wczorajszych potyczkach komplet punktów i pewnie kroczą po awans do Knockout Stage'u. Sama dyspozycja obu zespołów również jest godna podziwu, gdyż żaden z nich nie miał większych kłopotów w wygrywaniu swoich starć.

Pełna rozpiska dzisiejszych rozgrywek EU Masters:

25 sierpnia
17:00 Crvena Zvezda Esport Crvena Zvezda vs KRC Genk Esports BO1
17:00 Entropiq vs Illuminar Gaming BO1
17:00 GameWard vs White Dragons BO1
17:00 Team Phantasma vs aNc Outplayed BO1
18:00 Anorthosis Famagusta vs JD|XL BO1
18:00 For The Win Esports vs Team Vitality Vitality.Bee BO1
18:00 The Agency vs BISONS ECLUB BO1
18:00 SK Gaming Prime vs eSuba BO1
19:00 JD|XL vs Crvena Zvezda Crvena Zvezda Esport BO1
19:00 For The Win Esports vs Entropiq BO1
19:00 White Dragons vs The Agency BO1
19:00 SK Gaming Prime vs Team Phantasma BO1
20:00 KRC Genk Esports vs Anorthosis Famagusta BO1
20:00 Vitality.Bee Team Vitality vs Illuminar Gaming BO1
20:00 GameWard vs BISONS ECLUB BO1
20:00 eSuba vs aNc Outplayed BO1
21:00 Crvena Zvezda Esport Crvena Zvezda vs Anorthosis Famagusta BO1
21:00 Entropiq vs Team Vitality Vitality.Bee BO1
21:00 BISONS ECLUB vs White Dragons BO1
21:00 Team Phantasma vs eSuba BO1
22:00 JD|XL vs KRC Genk Esports BO1
22:00 Illuminar Gaming vs For The Win Esports BO1
22:00 The Agency vs GameWard BO1
22:00 aNc Outplayed vs SK Gaming Prime BO1

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: