Czekolad, Melonik i Jactroll trafili świetnie

Znakomicie potoczyło się wszystko dla GameWard Pawła "Czekolada" Szczepanika i Dawida "Melonika" Ślęczki oraz Vitality.Bee Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego. Reprezentanci pierwszej z organizacji w boju o pojawienie się w main evencie zawalczą z KRC Genk Esports. Podopieczni rodzimego analityka, Jakuba "Kurusa" Kurka, szczęśliwie przebrnęli przez etap grupowy, ale na tym prawdopodobnie zakończy się ich przygoda. Wszak GW jest murowanym faworytem nie tylko do pojawienia się w dalszej części rywalizacji, ale też i do zajęcia wysokich lokat w całym turnieju. Podobnie zresztą sytuacją wygląda w przypadku Pszczół. Te, aby zagrać w kolejnym segmencie zmagań, będą musiały rozprawić się z czeską eSubą. Nie powinno to stanowić jednak żadnego problemu, gdyż VITB dotychczas nie poniosło jeszcze żadnej porażki.

Daglas będzie musiał się natrudzić

Trudniejsze zadanie z pewnością ma Kacper "Daglas" Dagiel i jego Anorthosis Famagusta Esports. Mistrzowie Greek Legends League fenomenem przebili się do Knockout Stage'u, zajmując niespodziewanie pierwszą lokatę w zbiorze A. Co więcej, na koncie ekipy polskiego leśnika pojawiła się zaledwie jedna porażka, którą zanotowała z JDXL. Przeciwnikiem ANO będzie pogromca Illuminar Gaming – For The Win Esports. Złoci medaliści ligi portugalskiej pokazali pazur, wydostając się ze swojego zbioru. Na naszego rodaka czeka niełatwe zadanie. Jedno jest pewne, w głównym etapie EU Masters zagra zespół z mniej znanego regionu.

W ostatniej potyczce zabraknie rodzimych akcentów, lecz nie zabraknie dobrego widowiska. Wszystko za sprawą tego, iż do walki o bilet na dalszą rywalizację staną reprezentanci SK Gaming Prime oraz White Dragons. Trzeci seed Prime League był typowany do zajęcia pierwszego miejsca w grupie D i tak też faktycznie się stało. Wicemistrzowie Portugalii natomiast podobnie jak ich koledzy z FTW zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zdołali pokonać nawet raz GameWard. Co jednak ważniejsze, to to, że wyszli z grupy kosztem faworytów z BISONS ECLUB i postarają się o kolejne zaskoczenie. O te jednak będzie znacznie trudniej, bo trzeba będzie aż dwukrotnie złamać dobrze dysponowane SKP.

27 sierpnia
11:00 GameWard vs KRC Genk Esports BO3
11:00 Anorthosis Famagusta Esports vs For The Win Esports BO3
14:00 Vitality.Bee Team Vitality vs eSuba BO3
14:00 SK Gaming Prime vs White Dragons BO3

Wspomniane pojedynki zostaną rozegrane jutro. Pierwsze dwa mecze startują już o godzinie 11:00. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: