OG, NAVI i Liquid grają dalej

Miejsce na BLAST Fall Finals zagwarantowały sobie już Natus Vincere, Team Liquid, a także OG Macieja "F1KA" Miklasa. I to właśnie drużyna polskiego zawodnika wprawiła chyba wszystkich w największe osłupienie – nie chodzi jednak o samą wygraną w meczu o awans, ale o całą drogę w play-inach po tym, jak w grupach nie udało się odnieść ani jednej wygranej. Tam OG musiało uznać najpierw wyższość Vitality, a później Astralis, a z tą drugą formacją F1KU i spółka stanęli do rewanżu już w finale. I tym razem okazali się już lepsi od Duńczyków, pokonując ich zarówno na Ancient, jak i na Mirage'u do 12. NAVI natomiast odprawiło z kwitkiem Team Vitality, również wygrywając 2:0, ale największe baty swoim rywalom sprawiło Liquid. Podopieczni Damiana "dapsa" Steele'a w bardzo przekonującym stylu zwyciężyli Heroic, pozwalając duńskiej piątce zgarnąć tylko 14 rund na przestrzeni całej serii.

Komplet sobotnich wyników BLAST Premier Fall Groups:

27 sierpnia

3. runda play-inów

13:00 Astralis 0:2 OG Ancient 12:16
Mirage 12:16
16:30 Heroic 0:2 Team Liquid Vertigo 6:16
Overpass 8:16
20:00 Natus Vincere 2:0 Team Vitality Inferno 16:10
Mirage 16:13

Komu jeszcze jesienne finały?

Esportowe emocje w ramach BLAST Premier Fall Groups jednak na tym się nie kończą. Dziś czekają nas ostatnie trzy mecze – na początek FaZe Clan podejmie Astralis w starciu dwóch formacji, które musiały uznać wyższość OG. Później Heroic zmierzy się z Ninjas in Pyjamas, które z kolei zostały pokonane przez Team Liquid. Najgorętsze starcie zaplanowane jest jednak na godzinę 20:00, bo właśnie o tej porze G2 podejmie Team Vitality. Co ciekawe, obie formacje miały już okazję skrzyżować swoje miecze w ramach tej edycji BLAST Premier i wówczas górą były Pszczoły. Choć mecz zakończył się wynikiem 2:1, to każda z map była niezwykle jednostronna.

Jak będzie tym razem? Czy czeka nas bardziej zacięty pojedynek? Z pomocą na odpowiedź na to pytanie przychodzi rodzimy bukmacher, czyli STS. Tam właśnie możecie obstawiać wynik dzisiejszego spotkania, ale nie tylko. Sugerując się wynikiem ostatniego starcia G2 z VIT, faworytem raz jeszcze zdają się gracze francuskiej organizacji i to znajduje odzwierciedlenie na stronie STS-u – kurs na wygraną Teamu Vitality to 1,70, natomiast na zwycięstwo G2 wynosi on 2,15. Jeśli interesują Was inne zakłady i wierzycie, że raz jeszcze przebieg poszczególnych map będzie dość jednostronny, być może zainteresuje Was kurs właśnie na sumę rund. Jeśli pierwsza mapa zakończy się w mniej niż 26 rundach (czyli jedna z ekip zgromadzi co najwyżej dziewięć punktów), będziecie mieli szansę podwoić swój wkład, bo za każdą "stówkę" postawioną na taki rozwój wydarzeń będziecie mogli wyciągnąć 216,48 zł.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


Harmonogram niedzielnych spotkań BLAST Premier Fall Groups:

28 sierpnia

Mecze ostatniej szansy

13:00 Faze Clan vs Astralis BO3
16:30 Ninjas in Pyjamas vs Heroic BO3
20:00 G2 Esports vs Team Vitality BO3

Zmagania będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, którą znajdziecie pod tym adresem.