Zwycięstwa Polaków...

Najpierw GameWard podejmowało Macko Esports. Paweł "Czekolad" Szczepanik wraz z kolegami mają się z czego cieszyć, ponieważ zanotowali dzisiaj drugie zwycięstwo w grupie. To dało im (chwilowo) pierwsze miejsce w zbiorze D. Następnie na Rozpadlinie Przywoływaczy zameldowała się ekipa Artura "Zwyroo" Trojana oraz Marcina "iBo" Lebudy. Team Heretics nie dał się Valiance i tym samym wspiął na szczyt swojej klasyfikacji.

Później podopieczni Michała "Flasha" Kosickiego podejmowali Schalke 04. Niemiecka formacja walczyła dzielnie mimo sporego osłabienia. Dusty wykorzystało jednak słabości rywala i zrównało się z GameWard pod względem punktów.

... i porażka AGO ROGUE

Zaraz potem X7 Esports walczyło z Anorthosis Famagustą. Tutaj Kacper "Daglas" Dagiel i spółka nie mieli niestety większych szans. X7 kontrolowało rozgrywkę niemalże przez cały czas i nie było nawet mowy o comebacku. Chwilę później Robert "Erdote" Nowak i jego Team BDS Academy grało przeciwko SK Prime. Polski wspierający wraz z kolegami dali radę pokonać rywala, dzięki czemu teraz zajmują pierwszą lokatę wraz z Heretykami.

Na sam koniec reprezentacja Ultraligi podejmowała LDLC OL. Wybór Yasuo na dolnej alei zaowocował bardzo wcześnie zabójstwem w piątej minucie. Zaraz potem doszło do szalonej walki, z której obie ekipy wyszły z dwoma eliminacjami. Tuż przed upływem kwadransa AGO ROGUE było delikatnie do przodu pod względem posiadanego złota. W 27. minucie doszło do prawdziwej tragedii. Ekipa z LFL zdołała wziąć Barona Nashora tuż sprzed nosa RGO i chwilę potem zagrała świetny teamfight, w którym posłała do piachu wszystkich rywali. Jakiś czas później akademia Łotrzyków oglądała eksplozję swojego Nexusa. Całą relację znajdziecie w tym miejscu.

Tak prezentują się wyniki wszystkich rozegranych dzisiaj w ramach EU Masters meczów:

30 sierpnia
17:00 GameWard 1:0 Macko Esports BO1
18:00 Valliance 0:1 Team Heretics BO1
19:00 Dusty 1:0 FC Schalke 04 BO1
20:00 X7 Esports 1:0 Anorthosis Famagusta BO1
21:00 SK Prime 0:1 Team BDS Team BDS Academy BO1
22:00 AGO ROGUE AGO ROGUE 0:1 LDLC OL BO1

To już koniec dzisiejszych zmagań na europejskim turnieju. Jutro powracają jednak tradycyjnie o godzinie 17:00. Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: