Pierwszy test Polek w nowym sezonie

Dla graczek Entropiq będzie to zresztą debiut na tym poziomie rozgrywkowym, tym większa presja spoczywać więc będzie na Agacie „Ailie” Serafin i jej koleżankach. Swoją przygodę z ligą od ESL rozpoczną one od pojedynku z Rosjankami z NOFEAR5, które bez wątpienia mogą pochwalić się większym od Polek doświadczeniem. Aczkolwiek nie wszystkie z nich, bo od czasu poprzedniego sezonu ekipa zaliczyła kilka kadrowych przetasowań i swoje miejsca zachowały jedynie Elizaveta "Elizabeth" Ashina oraz Ksenia "Ksu" Volkova. Tak więc jeżeli nasze rodaczki w czymś będą przewyższać swoje rywalki, to na pewno pod względem zgrania. Wszak od czasu związania się z czeską organizacją w marcu tego roku polska piątka zachowała swój kształt.

Równolegle boje toczyć będą także zawodniczki NAVI Javelins. One akurat były obecne w stawce już w pierwszym sezonie i bardzo długo wydawały się murowanymi kandydatkami do awansu na lanowe finały. Nie mogło być inaczej, skoro drużyna dowodzona przez Angelikę "Angelkę" Kozłowską zakończyła grupowe zmagania niepokonana. Niemniej porażka w play-inach przekreśliła marzenia zawodniczek z Polski, które teraz postarają się zachować koncentrację od początku do końca. Pierwszym testem będzie dla nich starcie z nieposiadającymi wsparcia żadnej organizacji MostValuablePlayers, czyli ekipą kojarzonej wcześniej ze wspomnianym już NOFEAR5 Svetlaną "f6tal" Shidlovskaią.

Piątkowy harmonogram ESL Impact League Season 2:

9 września

Grupa A

19:30 NOFEAR5 vs Entropiq Queens BO3

Grupa B

19:30 NAVI Javelins vs MostValuablePlayers BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Impact League Season 2 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.