MIBR i For The Win znowu pokonane

Oba te zespoły w trakcie żadnej z czterech dotychczasowych serii starć nie otworzyły swojego punktowego dorobku. Wczoraj Brazylijczycy zaliczyli kolejne bolesne zderzenie z rzeczywistością i zostali zdemolowani przez Outsiders. W stwierdzeniu tym nie ma zresztą żadnej przesady, bo piątka z Europy Wschodniej na dwóch mapach oddała oponentom zaledwie dziewięć rund. O wiele większy opór stawili Portugalczycy z FTW, ale i oni finalnie znowu okazali się słabi od rywali, przegrywając po trzymapowym boju z BIG. Sobotnie zmagania zwieńczył z kolei hit przez duże H, czyli mecz niepokonanych do tej pory FaZe Clanu oraz G2 Esports. Co nie dziwi, to mistrzowie świata przystępowali do tego boju jako faworyci, ale niespodziewanie ulegli oni Samurajom i to od razu w stosunku 0:2! Tak okazały triumf składu dowodzonego przez Rasmusa "HooXiego" Nielsena to w dużej mierze zasługa fantastycznej dyspozycji Ilyi "m0NESY'EGO" Osipova, autora aż 51 eliminacji.

Komplet sobotnich wyników ESL Pro League Season 16:

10 września

Grupa B

12:30 BIG 2:1 For The Win Esports Inferno 16:7
Dust2 12:16
Nuke 16:6
16:00 Outsiders 2:0 MIBR Vertigo 16:2
Inferno 16:7
19:30 FaZe Clan 0:2 G2 Esports Dust2 7:16
Nuke 12:16

Wiele znaków zapytania przed ostatnim dniem

Tak więc już dziś w grupie B zapadną ostateczne rozstrzygnięcia. Co ciekawe, nawet FaZe, które wczoraj poniosło dopiero pierwszą porażkę, nie może być jeszcze pewne awansu do fazy pucharowej. Wszak w sytuacji, gdyby mistrzowie świata ulegli BIG, a Outsiders rozprawili się z G2, to Finn "karrigan" Andersen i spółka znajdą się za burtą, co dla graczy amerykańskiej organizacji byłoby prawdziwą katastrofą. A skoro już o Samurajach mowa – ci zdecydowanie nie mogą pozwolić sobie na porażkę, jeżeli marzy im się bezpośredni awans do ćwierćfinału. A ten na sto procent zagwarantuje im tylko triumf nad Outsiderami. Równolegle swoje boje toczyć będą również MIBR oraz For The Win Esports. Dla jednej z tych drużyn mecz ten będzie okazją, by zachować honor i zakończyć przygodę z 16. sezonem EPL-a z chociaż jedną wygraną.

Niedzielny harmonogram ESL Pro League Season 16:

11 września

Grupa B

19:30 MIBR vs For The Win Esports BO3
19:30 G2 Esports vs Outsiders BO3
19:30 FaZe Clan vs BIG BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.