Obietnica Macrona

Ów Major odbędzie się w Paryżu, czyli stolicy kraju, który od wielu lat kojarzony jest z Counter-Strikiem, a który wydał na świat wielu graczy uznawanych dziś za prawdziwe legendy. Co ciekawe, już w kwietniu walczący wówczas o reelekcję Prezydent Francji, Emmanuel Macron, zapewniał, że jeżeli wygra, to będzie chciał doprowadzić do tego, iż jego ojczyzna zorganizowała m.in. właśnie mistrzostwa świata w CS:GO. Jak wiemy, 44-latek faktycznie wybory wygrał, a teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że jego obietnica już po kilku miesiącach faktycznie została spełniona, a sama głowa państwa nie omieszkała już o nadchodzącym wydarzeniu poinformować. Tak czy inaczej, Francuzi z pewnością mają powody do radości, bo nigdy jeszcze w erze Global Offensive tak znaczące zawody nie gościły nad Sekwaną.

"Ambicją i marzeniem BLASTA zawsze była organizacja Majora"

Ambicją i marzeniem BLASTA zawsze był angaż przy organizacji Majora, czyli wydarzenia, które słusznie uważane jest za wisienkę na torcie esportu oraz rywalizacyjnego gamingu. Przyglądaliśmy się i czekaliśmy na odpowiedni moment na to, by dostarczyć niezapomnianego Majora. Ten czas nadszedł wraz z BLAST.tv Major 2023! – przyznał w oficjalnym komunikacie Robbie Douek, CEO BLASTA. – Przez kilka ostatnich lat ciężko pracowaliśmy nad tworzeniem najlepszego esportowego doświadczenia na planecie, a ostatnio także nad poznawaniem platform cyfrowym, które umożliwią fanom jeszcze bliże doświadczenie wszystkiego. Paryż to światowej klasy lokalizacja do organizacji turnieju, a sam Major poprzedzi inne wysokiej rangi międzynarodowe wydarzenia, czyli Igrzyska Olimpijskie oraz Paraolimpijskie w 2024 roku. W przyszłym roku wybije dziesięciolecie organizacji Majorów i jesteśmy przekonani, że uczcimy ten jubileusz poprzez dostarczenie fanom CS:GO najlepszego jak dotychczas majorowego doświadczenia i radości. Będziemy blisko współpracować z Valve, by mieć pewność, że spełnimy, a nawet przewyższymy oczekiwania społeczności, tworząc niesamowite wydarzenie – zakończył.

Co więc wiemy na ten moment na temat paryskiego Majora CS:GO od BLASTA? Tego tradycyjnie już poprzedzi seria imprez kwalifikacyjnych spod szyldu Regional Major Ranking – najpierw w okresie od lutego do marca odbywać się będą eliminacje, zaś 3-9 kwietnia już właściwe zawody RMR w kilku regionach. To właśnie one pozwolą wyłonić ostateczną listę drużyn, które staną przed szansą gry o najważniejsze trofeum na scenie Counter-Strike'a. Sam BLAST.tv Paris Major 2023 rozegrany zostanie natomiast między 8 a 21 maja i podzielony zostanie na trzy etapy, tj. faza pretendentów (8-11 maja), faza legend (13-16 maja) oraz faza mistrzów (18-21 maja). Główną areną wydarzenia ma być mogąca pomieścić do 20 tysięcy osób stołeczna Accor Arena.