FurryFury Ungentium vs
(19:00, BO3)
ECSTATIC

Tydzień temu podopieczni Macieja "Luza" Bugaja rozegrali pierwszy w swojej historii mecz na drugim poziomie rozgrywkowym. Fioletowi mierzyli się wówczas z uczestnikami Majora w Antwerpii, czyli Bad News Eagles, którzy oczywiście byli faworytami. I zgodnie z przewidywaniami nie mieli większych problemów z ograniem Ungentium, które na dwóch rozegranych mapach zdobyło w sumie tylko siedem rund. – Przegrywamy bliskie spotkanie na BNE. Było tak blisko, że aż musiałem się wstrzymać z postem, bo nie mogłem uwieżyć, że jednak przegraliśmy. Bywa i tak, obyśmy następnym razem bliskie spotkanie domknęli, nad tym musimy pracować – ironizował już po porażce prowadzący zespołu, Patryk "Sidney" Korab.

Niemniej to jeszcze nic nie znaczy, bo mimo tamtego niepowodzenia Paweł "byali" Bieliński i spółka nadal mogą awansować do najlepszej ósemki Challenger League. Ale warunkiem jest wygrana w dwóch kolejnych meczach, z czego pierwsze już dziś. W nim polska piątka zmierzy się z Duńczykami z ECSTATIC, którzy po trzymapowym boju musieli wcześniej uznać wyższość Teamu Falcons. Co prawda ponownie to nie Ungentium uważane będzie za faworyta pojedynku, ale nie jest też bez szans. Warto wszak pamiętać, że już kilka tygodni temu gracze Luza pokonali swoich wtorkowych rywali przy okazji drugich otwartych eliminacji do Intel Extreme Masters Road to Rio. Teraz pozostało tylko to powtórzyć, by pozostać na powierzchni.


Spotkanie pomiędzy FurryFury Ungentium a ECSTATIC wystartuje o godzinie 19:00 i rozegrane zostanie w systemie BO3. Mecz ten wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Po więcej informacji na temat europejskiej ESL Challenger League Season 42 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.