Major dla kibiców!

Pierwotnie wydawało się bowiem, że jak ma to miejsce z reguły na tego typu imprezach, z udziałem publiki odbędzie się jedynie faza mistrzów, podczas gdy faza pretendentów oraz faza legend będą mieć miejsce w zamkniętym środowisku, w którym obecne będą jedynie drużyny oraz pracownicy ESL. Ale nic bardziej mylnego! Otóż okazuje się, że kibice będą siedzieć na trybunach nie przez cztery, a przez pełne dwanaście dni! Fani będą więc mogli wspierać swoich ulubieńców przez pierwsze dwa etapy w centrum kongresowym Riocentro oraz w Jeunesse Arenie, gdzie rozegrane zostaną decydujące o mistrzostwie świata. Po raz pierwszy w historii turniejów ESL zastosowana zostanie tam scena licząca pełne 360 stopni, dzięki czemu liczba biletów na fazę legend mogła zostać niemal podwojona.

Gaules będzie zagrzewać fanów do dopingu

Ale na tym nie koniec przygotowanych atrakcji, bo przedstawiciele organizatora zdecydowali się zaangażować również Alexandre'a "Gaulesa" Borbę, byłego profesjonalnego gracza, a obecnie najpopularniejszego brazylijskiego streamera zajmującego się Counter-Strikiem. 38-latek odpowiedzialny będzie za IEM Fan Fest – wydarzenie zorganizowane przed Jeunesse Areną, gdzie kibice będą mogli wspólnie oglądać na wielkim ekranie poczynania najlepszych graczy świata, korzystając przy tym z ESL Shopu, konkursów z nagrodami oraz sekcji gastronomicznej. – Dziś jest wyjątkowy dzień. Jeszcze nigdy nie zależało mi tak bardzo na tym, by pojawić się na czas. Cały włożony wysiłek był tego wart – nie krył radości sam Gaules jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem swojego udziału w wydarzeniu.

Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada. Do zdobycia będzie łączna pula nagród w wysokości 1 miliona dolarów, z czego do rąk triumfatorów imprezy trafi pół miliona dolarów. Ponadto mistrzowie Majora otrzymają również bezpośrednie zaproszenie na IEM Katowice 2023. Na brazylijskiej ziemi bronić zdobytego jeszcze w maju w Antwerpii tytułu będzie międzynarodowy skład pod banderą FaZe Clanu.