Polki z NAVI niepokonane!

Co ciekawe, pierwotnie Esports Association, które na terenie naszego kraju działa jako członek IESF, w ogóle nie planowała wysyłać Narodowej Drużyny Esportu na kobiecy turniej Counter-Strike'a. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy sprawa została nagłośniona w mediach społecznościowych. Spotkała się ona też z wyraźną reakcją członków naszego środowiska, w tym m.in. Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego. Ostatecznie ESA zorganizowała więc krajowe eliminacje, podczas których Javelins okazały się najlepsze. Angelika "Angelka" Kozłowska i jej koleżanki z NAVI w pokonanym polu pozostawiły także Entropiq Queens, które pokonały 2:0 w finałowym spotkaniu.

Potem przyszła pora na europejski turniej kwalifikacyjny, w którym NAVI Javelins ponownie nie miały sobie równych. Zamiast tego pokonały one kolejno Izrael, Francję, Holandię oraz występujące pod neutralną flagą zawodniczki z Rosji. W ten sposób Polki dostały się do finałowego etapu, w którym zachowały status niepokonanych. Ponownie też rozprawiły się one z Holenderkami oraz dwukrotnie z Rosjankami. A warto pamiętać, że w szeregach tych ostatnich obecne były aż trzy graczki najlepszej kobiecej drużyny na świecie, czyli Nemigi Gaming. – Zrobiłyśmy to! Jedziemy na Bali, marzenia się spełniają! Jestem bardzo dumna z mojej drużyny. Ciężka praca się opłaciła. Dziękujemy wam za wsparcie – nie kryła radości jedna z członkiń NAVI, Hania "Hanka" Pudlis.

Lista uczestników IESF World Esports Championship:

Argentyna Indonezja Namibia Polska

IESF Female World Esports Championship 2022 rozegrane zostanie między 6 a 8 grudnia na wyspie Bali. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 50 tysięcy dolarów, z czego do rąk triumfatorek wielkiego finału trafi 20 tysięcy dolarów.